چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
مشارکت۷۲ میلیارد ریالی مردم سیستان و بلوچستان در پویش همدلی رمضان۱۴۰۰
 
عزیزاله جهان تیغ گفت: مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در طرح پویش همدلی رمضان ۱۴۰۰ میزان ۷۲ میلیارد ریال بوده است.
عزیزاله جهان تیغ، مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در طرح پویش همدلی رمضان ۱۴۰۰ میزان مشارکت مردم استان و نهادهای حمایتی بالغ بر ۷۲ میلیارد ریال بوده است که این مبلغ در مقایسه با میزان کل مشارکت در سال های پیشین به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: این افزایش مشارکت ناشی از اعتماد عمومی به این نهاد است که وظیفه بهزیستی را در رعایت امانت و به کار بردن تمام توان اجرایی خود در تبدیل این مشارکت به خدمات ارزنده ویژه مددجویان زیر پوشش صد چندان می کند.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: طرح پویش همدلی رمضان ۱۴۰۰ نمایش قدرت و توانمندی شهرستان های استان در بهره گیری از خیران جمعی و پتانسیل های بومی در زمینه مرتفع کردن مسائل و مشکلات اجتماعی آن منطقه بود.

جهان تیغ بیان کرد: قطعا ارزش حضور و مشارکت عامه مردم در این طرح بسیار ارزشمند است و می توان از این اعتماد، به عنوان سرمایه ای گران سنگ یاد کرد.

جهان تیغ تصریح کرد: وظیفه مهم بهزیستی، جهت دهی این مشارکت ها در راستای اولویت بندی نیازهای اساسی مددجویان بوده و این مهم با انجام فرآیند مددکاری دقیق مراکز مثبت زندگی امکان پذیر است.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: اولویت اول نیاز مددجویان تحت پوشش این اداره کل تکمیل مسکن های نیمه تمام، تعمیر و مناسب سازی و ساخت مسکن و سپس فعالیت های اشتغال محور در راستای توانمند سازی و خروج از چرخه حمایتی است.

وی بابیان اینکه سازمان بهزیستی می تواند به عنوان مرجع مشاوره امین، نیازهای اساسی مددجویان و قشر کم برخوردار را به اطلاع خیران برساند اظهار امیدواری کرد: موسسات غیردولتی و مراکز مثبت زندگی به عنوان نیروهای صف سازمان بهزیستی با مشارکت نهادهای مردمی و بنیادهای حمایتی این نهضت را در طول سال با جدیت پیگیری کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: شهرستان های زاهدان، زهک و خاش به ترتیب بالاترین میزان مشارکت را در این طرح داشتند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۳۷۳


ارسال