دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
لبیک مردم سیستان و بلوچستان به ندای پدر معنوی خود/رئیس جمهور آینده باید قوی و امانت دار نظام باشد
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مردم همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان به ندای پدر معنوی خود برای حضور در انتخابات لبیک خواهند گفت، بر لزوم انتخاب فردی امانت دار نظام در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کردند.
مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: در راستای مدیریت امور و زمامداری کشور برای این که چه شخصی روی کار بیاید، خداوند متعال فرموده این فرد باید دارای دو خصلت قوی و کاردان و دارای توان کاری باشد.

وی افزود: در حقیقت رئیس جمهور باید آگاه به وظایف خود بوده و علاوه بر این ویژگی ها باید امین و امانت دار باشد.

امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: فردی که مدیریت امور کشور رو بر عهده می گیرد حتما باید متخصص باشد و اگر نتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد، در حقیقت به مردم خیانت کرده است.

وی اضافه کرد: مردم در زمان انتخابات برای انتخاب فرد اصلح باید این مسئله را حتما مد نظر قرار بدهند و به شخصی رای بدهند که امین، قوی، امانت دار، متخصص و دارای تعهد باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف مردم این است که در انتخابات شرکت کنند و در واقع با این حرکت آنان سرنوشت و آینده کشور خود را تعیین می کنند.

وی عنوان کرد: در حقیقت عدم شرکت مردم در انتخابات ضرر و زیان هایی برای خودشان دارد که از اول انقلاب تاکنون دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین ملت ايران بودند، اما تا امروز هوشیاری و بصیرت آنان اهداف شان را نقش بر آب کرده است.

وی عنوان کرد: ایران نسبت به سایر کشورها از امنیت پایداری برخوردار بوده و با حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای این امنیت دو چندان شده و دشمن از این اتحاد و انسجام ملت ایران به لرزه می افتد.

این خطیب جمعه بیان کرد: کسی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود نباید نگاه غرب گرایانه داشته باشد و منافع شخصی را بر منفعت عموم ترجیح دهد و در حقیقت باید عام المنفعه باشد.

وی باید قدرت تصمیم گیری در موقعیت های مختلف را داشته، دارای جسم و روح قوی بوده و به دنبال شهرت و معروفیت و صرفا منافع مالی نباشد.

رسولی زاده اذعان کرد: رئیس جمهور آینده باید از تمام توان خود در حل مسائل بهره گرفته و در برابر دشمنان بتواند کشتی نظام را به سلامت به سمت ساحل هدایت کرده و از موج ها و بحران های پیش رو عبور دهد.

مشارکت حداکثری در انتخابات سبب تحکیم نظام و نا امیدی دشمن می شود

مولوی عبدالله کرد امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت نبی اکرم (ص) مهرستان در گفتگو با خبرنگار ما، بیان کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رای سبب تحکیم نظام و موجب ناامیدی دشمنان اسلام و انقلاب در داخل و خارج از کشور می شود.

وی افزود: به عنوان یک شهروند ایرانی برای تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در پای صندوق‌های رای حضور پرشور و مشارکت  حداکثری خواهیم داشت.

امام جمعه اهل سنت مسجد نبی اکرم (ص) مهرستان اضافه کرد: شاید در بین مردم اختلاف سلیقه های سیاسی وجود داشته باشد که همین طور است اما این موضوع دال بر این نمی‌شود که حضور در انتخابات کمرنگ باشد و مردم مرزی سیستان و بلوچستان حضور پررنگ در انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ماه خواهند داشت.

مولوی کرد ادامه داد: دین اسلام و شریعت تاکید به انتخاب آگاهانه داشته است پس باید یک فرد مومن و خداجوی را که به فکر آبادانی ملک خویش و به فکر مواضع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم خود است را انتخاب کنیم و ما نیز خواهان این هستیم که مردم طبق فرامین اسلامی و قرآنی انتخاب اصلح داشته باشد تا یک فرد مومن، مدیر، مدبر و امانتدار که این مسئولیت بزرگ را به وی به امانت بسپاریم روی کار بیاید تا مشکلات جامعه از قبیل مشکلات معیشتی و اقتصادی کم کم رفع شود .

وی خاطر نشان کرد: مردم با انتخاب آگاهانه خود در مدیریت کلان کشور سهیم هستند و با یک انتخاب آگاهانه و اصلح باعث رفع مشکلات می شوند، انتخاب آگاهانه همان بینش و دانشی است که در برنامه‌ها و مناظرات که از طریق فضای مجازی رسانه ملی در حال انتشار است مشخص می‌شود که مردم ما چقدر نسبت به این موارد آگاه هستند و دست به انتخاب آگاهانه می زنند.

امام جمعه اهل سنت مسجد نبی اکرم (ص) مهرستان گفت: دشمن از حضور مردم پای صندوق‌های رای ۱۰۰% هراس دارد و تلاش می‌کند تا دستاوردها و خدمات چندین ساله انقلا اسلامی ایران را نادیده بگیرد یا کمرنگ جلوه دهد اما مردم پای صندوق‌های رای حضور خواهند یافت و دشمن به آرزوی خود نخواهد رسید .

مولوی کرد اذعان کرد: مقام معظم رهبری یک مرجع دینی است و مردم سیستان و بلوچستان به مرجع دینی خود حرمت قائل هستند، رهبر انقلاب یک فرد آگاه مدیر مدبر هستند که به عنوان یک پدر انتظار دارند مردم در انتخابات حضور  پرشور داشته باشند، مردم نصایح ایشان را گوش خواهند داد و به ندای پدر معنوی خود لبیک خواهند گفت.

انتهای پیام/ 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۹۵


ارسال