سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷
مراکز جهادکشاورزی ظرفیت بی بدیل برای بخش کشاورزی است
 
صبح امروز پنجشنبه بیستم خرداد ۱۴۰۰ و همزمان با آغاز هفته جهاد کشاورزی گردهمایی مسؤولین مراکز جهاد کشاورزی بخش ها و دهستانهای سطح استان در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، محمد علی نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در این گردهمایی بیان کرد:وجود مرکز جهاد کشاورزی در کانون تولید انواع محصولات کشاورزی، فرصت بی بدیلی است که آخرین دستاوردهای علمی بخش کشاورزی جهت ارتقای کمی وکیفی تولیدات مستقیم در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد.

وی افزود: کارشناسان مراکز جهادکشاورزی در داخل مزارع همراه و همگام با کشاورزان هستند و می‌توانند با تحرک و ارائه خدمات بیشتر، کشاورزان را در توسعه بخش کشاورزی و ارتقای اقتصادی خانوار روستایی و عشایری یاری کند.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی استان و حوادثی گوناگونی که بخش کشاورزی را بشدت تحت تاثیر قرار می‌دهد از رؤسای مراکز جهادکشاورزی خواست نهایت تلاش خود را در ترویج و توسعه بیمه محصولات کشاورزی معطوف کند تا در مواقع لزوم کشاورزان از خدمات بیمه بهره مند شود‌.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان هدف از برگزاری این گردهمایی را تبیین سیاست‌ها و برنامه های سازمان منطبق با اولویت‌های بخش کشاورزی استان در موضوعات مختلف آب وخاک، تولیدات گیاهی و دامی ، بیمه محصولات کشاورزی ، صنايع غذایی و....برشمرد.

بهزاد شهرکی تصریح کرد: مراکز جهاد کشاورزی به عنوان خط مقدم تولید نقش موثری در ارائه خدمات آموزشی و ترویجی و انتقال دانش به بهره‌برداران بخش کشاورزی دارند. در حال حاضر ۳۸ مرکز جهاد کشاورزی بخش و حومه در سطح استان با ۱۶۵ پهنه‌ی تولیدی مشغول ارائه خدمات به بهره‌برداران بخش کشاورزی می باشند .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۰۳


ارسال