جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار:
بندر اقیانوسی چابهار در وضعیت هشدار زرد دریایی قرار گرفت/ ایمنی ترددهای دریایی لازمه حفظ جان مردم
 
محمد رضا سالاری فنودی گفت: به دلیل افزایش سرعت باد و خطر افزایش ارتفاع موج در دریای عمان هشدار دریایی سطح زرد در بندر اقیانوسی چابهار صادر شد.
به گزارش عصرهامون، محمد رضا سالاری فنودی؛ رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به فصل فعالیت مونسون بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابی هواشناسی، افزایش ارتفاع موج تحت تاثیر بادهای موسمی در شمال اقیانوس هند و فصل فعالیت مونسون از شنبه شاهد تغییرات اساسی خواهیم بود.
 
وی افزود: به دلیل خطرناک بودن وضعیت جوی، سطح هشدار هواشناسی در این منطقه به رنگ زرد تبدیل شده است و باید اقدامات لازم صورت بگیرد.
 
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار تصریح کرد: ارتفاع موج در سواحل شرقی دریای عمان به 2 تا 2 و نیم متر و در مناطق دور از ساحل بین 2 و نیم متر تا سه و نیم متر است.
 
وی گفت: اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل از جمله مخاطرات این وضعیت جوی در جنوب استان می باشد.
 
سالاری اذعان کرد: ایمنی کردن ترددهای دریایی به ویژه شناورهای سبک و قایقهای صیادی و تفریحی از جمله تمهیدات لازم برای جلوگیری از خطرات غرق شدگی است که باید در اولویت و دستور کار قرار بگیرد.
 
 وی خاطرنشان کرد: عدم نزدیک شدن به سواحل و شنا کردن در این مناطق توسط مردم توصیه های جدی و مهم است و از مسئولین مربوطه می خواهیم برای پیشگیری از حوادث غیرمترقیه و جبران ناپذیر اقدامات لازم را انجام دهند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۱۰


ارسال