جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با ائمه جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
"جوان انقلابی" مهم‌ترین معیار برای انتخاب اصلح/قهر با صندوق های رای مشکلات را حل نمی کند
 
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه "جوان انقلابی" مهم‌ترین معیار برای انتخاب اصلح است، قهر با صندوق های رای را نادرست دانستند.
حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری امام جمعه موقت زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: مشارکت حداکثری نفوذ ایران را در منطقه افزایش خواهد داد و این حضور پرشور سبب قدرت بیشتر جمهوری اسلامی می شود، حتی بسیاری از هموطنان غیر مسلمان نیز بر شرکت در انتخابات برای افزایش قدرت کشور تاکید دارند.

وی افزود: مشارکت ضعیف در انتخابات خواسته دشمنان و سبب خوشحالی آنان است، حضور حداکثری مردم بسیار مهم ، قدرت ساز و سبب افزایش نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی و عامل بازدارنده در برابر آشوب های هر چند کوچک در کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه مشارکت حداکثری در انتخابات الویت اول است اما این موضوع با انتخاب اصلح کامل می شود اما با حضور ضعیف هرچند انتخابی صحیح داشته باشید کشور ضعیف خواهد شد، مردم در هر زمانی مطالباتی خاص دارند و باید توجه کنند اگر مشکل کشور مدیریتی است نیازمند انتخاب فردی مدیر و با دانش لازم هستیم که تمام ظرفیت ها را بشناسد و استعدادها را به کارگیری کند.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: شخصی که به دنبال جناح بازی باشد نمی تواند به تمام استعدادها توجه کند، مدیر کشور باید صبور، بااخلاق و قانونمدار باشد،یکی از نیازهای امروز، مقابله با فساد اقتصادی و رانت خواری است، رییس جمهور منتخب باید شخصی جسور، پاک دست و آشنا با قانون باشد تا از حقوق مردم دفاع کند اینکه فردی بگوید خواستم نشد و یا نمی گذارند این ضعف ها از سوی ملت پذیرفتنی نیست.

وی اذعان کرد: تعهد به نظام جمهوری اسلامی یکی دیگر از شروط اصلح بودن فرد منتخب است هرچه تعهد فرد منتخب به انقلاب و مردم بیشتر باشد سبب می شود تا در محافل بین المللی منافع مردم و کشور نفروشد و در مقابل بیگانگان کوتاه نیاید، کارآمدی و تخصص یکی دیگز از ملزومات انتخاب اصلح است.

امام جمعه موقت زاهدان انتخابات را یک فرصت و تهدید برای ما و دشمنان دانست و ادامه داد: انتخابات تاثیرگذاری بر سرنوشت یک کشور بدون جنگ و خونریزی است و این فرصتی برای دشمن است تا با مشارکت حداقلی جلوی اعمال اراده فرد منتخب را بگیرد، انتخاب فردی که ناهمسویی کمتری با دشمنان داشته باشد به نفع آنها خواهد بود اما حضور گسترده و انتخاب فردی ضد صهیونیسم که به دنبال رفع مشکلات بدوت تکیه به غرب باشد برای آنان آزار دهنده است.

وی تصریح کرد:هنگامی که فرد منتخب وابسته به غرب نباشد دشمن نمی توانند روی وی فشار بیاورد و هرچه وابستگی کمتر باشد قدرت چانه زنی و جسارت در مذاکره بیشتر خواهد شد، انتخابات ما واقعی است و دشمن سعی دارد تا با تاثیرگذاری بر ادراک و افکار مردم، نظر آنان را تغییر دهد و با استفاده از قدرت ، پول و عوامل داخلی از هیچ تلاشی برای تغییر مسیر انتخابات کوتاهی نمی کند.

حجت الاسلام طاهری افزود: برخی به دلایلی مانند عدم درک صحیح از تاثیرگذاری انتخابات، محرومیت از حقوق اولیه مانند شغل و یا بیماری، کهولت سن، عدم اعتماد به ساختار انتخابات و کارآمدی کاندیدا در انتخابات شرکت نمی کنند اما توجه به انتخاب افرادی از جناح های منتخب در طول دوره های گذشته نشان می دهد که ساختار انتخابات سالم است و مشکل ناکارآمدی نیز با وجود مدیریتی جهادی حل خواهد شد.

وی مشارکت حداکثری را راهکار حل مشکلات موجود دانست و گفت:  انتخاب فردی با روحیه جهادی بسیاری از مشکلات را برطرف می کند، آگاه سازی مردم به فواید حضور حداکثری در افزایش نفوذ منطقه ای کشور،  انگیزه بخشی و اعتماد سازی معقول و بی اعتمادی به جو رسانه ای غربی، ایجاد رضایتمندی در مردم با عذرخواهی مسئولان و اصلاح رفتارشان در افزایش مشارکت موثر است دشمن سعی دارد القا کند این انتخابات نمایشی است که با بصیرت می توان ان را خنثی کرد.

"جوان انقلابی" مهم‌ترین معیار برای انتخاب اصلح است
 
حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه بزرک است که امروز این وظیفه بر دوش مردم ایران قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از دشمنان در صدد این بودند تا انتخابات را کمرنگ جلوه دهند اما هنگامی که شور انتخاباتی ملت غیور ما را دیدند دست به اجرای نقشه های بعدی خود زدند.

حجت الاسلام راشکی بیان کرد: امروز علما، رسانه ها و کارشناسان برای ایجاد امید در جامعه و شور انتخاباتی وظيفه بسیار سنگینی دارند.

وی خاطرنشان کرد: اظهار نظرهای تلویزونی نامزدهای انتخاباتی اغاز شده است و مردم به دقت آنها را ببینند تا فرد اصلح را شناسایی کنند.

امام جمعه هیرمند گفت؛ معیار هایی که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند حتما باید مد نظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام راشکی خاطرنشان کرد: جوان انقلابی مهمترین معیاری است که حضرت آقا بارها به آن تاکیید داشتند مردم در بسن نامزدها ببینند کدام یک از نامزدها این ویژگی را دارد.

حضور آگاهانه و حداکثری در انتخابات تمام معادلات دشمن را برهم می زند

حجت الاسلام مجتبی اشرافیان امام جمعه شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما،  گفت: برگزاری انتخابات حداکثری باعث قدرت نمایی،امنیت ملی و اقتدار جهانی می شود.

وی افزود: هدف اصلی دشمن در طول ۴۲ سال گذشته در بستر انتخابات به طوری بوده است که مردم را از حضور حداکثری دلسرد کنند و یا بعد از آن با رمز مهندسی بودن انتخابات مردم را ناراضی نگه دارند.

حجت الاسلام اشرافیان بیان کرد: امروز مردم باید با هوشیاری مدیریت کشور را به فرد اصلح واگذار کنند تا اتفاقات سال هی گذشته تکرار نشود.

وی ادامه داد: اگر امروز ما نتوانیم فرد دلسوز و انقلابی را برای کشور انتخاب کنیم ممکن است دیگران برای ما کسانی را انتخاب کنند که وفادار به ملت نیستند.

امام جمعه شهرستان نیمروز بیان کرد: امروز مردم به دنبال فرد انقلابی هستند که به دور از تشریفات سیاسی بتواند مشکلات اشتغال و اقتصاد کشور را حل کند.

وی گفت: کسی باید در راس مدیریت کشور قرار گیرد که به جای اضافه کردن مددجویان کمیته امداد، آمار اشتغال را افزایش دهد.

امام جمعه نیمروز تصریح کرد: مردم همواره یک گام از مسئولان جلوتر بوده اند و در انتخابات پیش رو هم با حضور آگاهانه و حداکثری تمام معادلات دشمنان انقلاب را برهم خواهند زد.

قهر با صندوق های رای مشکلات را حل نمی کند
 
حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان این که انتخابات مظهر اراده مردم بوده، بیان کرد: در حقیقت ملت ایران با حضور در این امر مهم سرنوشت آینده خودشان را رقم خواهند زد و این مسئله نیز امری طبیعی است که کسی که می خواهد در تعیین سرنوشتش سهیم باشد، از این موضوع به هیچ عنوان غفلت نخواهد کرد.

وی افزود: کسانی که برای آینده کشور و خودشان اهمیت قائل هستند، حتما در زمینه حضور و شرکت در انتخابات حساسیت های لازم را دارند و هیچ زمانی از این مسئله حیاتی و مهم به صورت گذرا عبود نخواهند کرد.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: در واقع با انتخاب مردم امورات اجرایی کشور به مدت ۴ سال به دست شخصی سپرده می شود که خودشان انتخاب کرده و حضور و شرکت در انتخابات برای نمایش اراده ملت بوده و در حقیقت این موضوع تجلی در مشارکت خواهد بود.

وی با اشاره به این که شرکت در انتخابات یک وظیفه محسوب می شود، اضافه کرد: اگر ما این انتخابات را یک شاخص و یک عامل برای حیات نظام بدانیم، حرف گزافی نگفتیم، چرا که با حضور مردم در انتخابات به نوعی اقتدار نظام و پیوسته بودن آن به نمایش گذاشته می شود.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات نشان دهنده این بوده که نظام از یک سرمایه بسیار خوب و مناسب برخوردار است.

وی بیان کرد: از طرف دیگر حضور حداکثری مردم در انتخابات نشان دهنده این بوده که نظام اسلامی از سرمایه اجتماعی در میان مردم برخوردار است.

انتخابات شکوه مردم سالاری دینی است

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: وجاهت و مقبولیتی که نظام اسلامی در میان مردم دارد، امری طبیعی بوده و هر چه میزان آرا در صندوق های رای بیشتر باشد، نشان از سرمایه اجتماعی است.

وی افزود: امروزه در کشورهای مختلف وقتی سخن از دموکراسی و مقبولیت مشروعیت می‌شود، بخش عمده اش مربوط به حضور حداکثری مردم در انتخابات بوده که نظام جمهوری اسلامی نیز در طول ۴۰سال گذشته نشان داده که هر سالی یک انتخابات به صورت میانگین داشته که این نشان از مردم سالاری است.

این خطیب جمعه تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات ایران یک مشارکت خاص بوده که نسبت به سایر کشورها از یک حضور حداکثری برخوردار بوده و در واقع میانگین شرکت کنندگان در کشورهای غربی ۴۵ تا ۵۰ درصد به عنوان یک مشارکت مقبول پذیرفته شده، در حالی که در انتخابات سال ۸۸ کشور بیش از ۸۵ درصد مردم حضور داشتند.

بزمانی اضافه کرد: حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات نشان دهنده این است که مردم ما در سطح میانگین جهانی خیلی حضور پرشور و مشارکت بیشتری داشتند، بنابراین ما باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم که هر چه سطح مشارکت بیشتر باشد، نشان از پایگاه و جایگاه نظام است.

به گفته این کارشناس مذهبی، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات هم یک حق و یک تکلیف است و وظیفه ما نیز در تعیین سرنوشت خودمان این بوده که ساکت ننشینیم و بی تفاوت نباشیم و آن حقی هم که در مقابل نظام اسلامی داریم باید ادا کنیم.

بزمانی عنوان کرد: در حقیقت حضور در انتخابات به نوعی تضمین کننده امنیت ماست، چرا که دشمنان و بدخواهان، این مشارکت را هر چه بیشتر و پرشورتر ببیند خود این امر یک تضمین برای امنیت و عقب نشینی دشمن محسوب می شود.

امام جمعه ایرانشهر خاطرنشان کرد: زمانی که دشمنان ایران اسلامی حضور حداکثری مردم را مشاهده می کنند، این امر سبب یأس و ناامیدی آنان خواهد بود.

وی اذعان کرد: در شرایط فعلی در جامعه آسیب هایی چون تورم، گرانی، گاهی فساد و تبعیض وجود دارد که دشمن روی این گونه مسائل انگشت گذاشته تا با پررنگ کردن این موضوعات یاس و ناامیدی مردم را فراهم کند، پس هر چه ما می توانیم باید در روز انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: مردم باید بدانند برای تغییر وضعیت موجود و ایجاد تحول در جامعه قهر کردن و عدم شرکت در انتخابات راه حل موثر نبوده و با حضور و مشارکت حداکثری بسیاری از چالش ها و مشکلات درون کشور حل خواهد شد. رفع موانع و مشکلات کشور با تفکر جهادی و انقلابی

قهر با صندوق های رای مشکلات را حل نمی کند
 
وی اضافه کرد: کسی که تفکر جهادی ندارد و از کار کردن زود خسته می شود و در انجام وظایف خود فاقد نشاط کاری باشد و تمام امید خود را به دنیای غرب پیوند زده، نمی تواند مشکلات کشور را حل و فصل کند، پس بنابراین یک نگاه انقلابی و جهادی با نیروی جوان می تواند گرفتاری های موجود را رفع و برطرف کند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات کشور طبق فرموده مقام معظم رهبری با انتخاب اصلح امکان پذیر است، گفت: اگر مردم در انتخابات انتخاب دقیق و اصلحی داشته باشند، با این اوصاف بسیاری از معضلات پیش روی خود را برطرف کرده و آینده بسیار روشنی نیز در حوزه نظام داشته باشند.

وی بیان کرد: دلایل و شواهدی بسیاری در زمینه فشارهای حداکثری دشمن وجود دارد و در حقیقت هر چه دشمنان نظام اسلامی فشار آوردند و کشور را محدود کردند، به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافتیم.

امام جمعه ایرانشهر افزود: امروزه در زمینه هسته ای به غنی سازی ۶۰ درصدی رسیدیم و پروژه نطنز را به خوب اجرا کردیم که اقدام انقلابی هه عزیزان جای ستایش دارد و این گونه مسائل نشان می دهد که هر چه دشمن بر ما عرصه را تنگ تر بگیرد، نتیجه اش پیشرفت و حرکت رو به جلو بوده است.

این خطیب جمعه گفت: در واقع هر کجا نگاه و امید به غرب و غربی ها داشتیم، این امر موجب عقب نشینی ما شده و ضربه محکمی نیز از سوی دشمنان متحمل شدیم.

وی تصریح کرد: کشور ما از نظر اقتصاد دارای رتبه هیجدهم در جهان است و اگر به ظرفیت های درونی توجه ویژه شود، شرایط از بالقوه تبدیل به بالفعل می شود و با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی و حزب اللهی بسیاری از مشکلات معشیتی مردم حل خواهد شد.

حضور حداکثری در انتخابات باعث رفع مشکلات کشور خواهد شد

حجت الاسلام حسن خدری مدرس حوزه علمیه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: بستر انتخابات موقعیت مناسبی برای به رخ کشیدن اقتدار انقلاب اسلامی است، که این مهم با حضور حداکثری مردم به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: مردم بدنه اصلی نظام و انقلاب اسلامی هستند و زنده بودن این انقلاب شکوهمند با حضور پرشور ملت در صحنه های سیاسی همانند انتخابات نمایان می شود.

حجت الاسلام خدری ادامه داد: فرد اصلح در بین نامزدهای انتخاباتی کسی است که کارنامه درخشانی داشته باشد نه اینکه با وعده های توخالی امید واهی در بین مردم ایجاد کند.

وی تصریح کرد: مردم ایران بارها به دلیل حضور در انتخابات دین خود را به انقلاب ادا کرده اند که در سال جاری نیز با حضور حداکثری می توانند یک بار دیگر پایه های انقلاب اسلامی را مستحکم تر کنند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: بستر انتخابات باید میدان مسابقه ای برای خدمت به مردم باشد، حتی نامزدهایی که نتوانستند پیروز این رقابت شوند هم می توانند با ارئه راهکارهای خود به حل مشکلات کشور کمک کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خدری بیان کرد: فرد منتخب پس از پیروزی در انتخابات برای حل مشکلات بوجود آمده باید به ظرفیت های داخل کشور توجه ویژه ای داشته باشد.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام دموکراسی مبتنی بر مردم سالاری دینی است که حق انتخاب را به خود مردم می دهد و بهتر است که مردم نیز با توجه به تجربه سال های گذشته فرد اصلح را مد نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: مردم باید در نظر داشته باشند که انتخابات در یک روز انجام می گیرد اما تاثیرات آن سال ها در جامعه پایدار خواهد بود لذا با حضور آگاهانه می توانند آینده کشور را به سمت پیشرفت و رفع مشکلات سوق دهند.

حجت الاسلام خدری گفت: امروز هستند کسانی که مردم را از حضور در انتخابات دلسرد می کنند، باید دانست که این افراد نه تنها دلسوز ملت نیستند بلکه ذات واقعی آنها در پی این اقدامات نمایان شده است.

وی خاطرنشان کرد: قدرت واقعی انقلاب با حضور حداکثری مردم همانند مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب اسلامی فرود خواهد آمد.

انتهای پیام/
 


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۸۶


ارسال