سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های چابهار و کنارک خبر داد:
راه اندازی گشت ویژه برای ساماندهی پسماندهای عمرانی در چابهار/ نخاله های ساختمانی نباید اختلال در معابر شهری ایجاد کنند
 
منصور رئیسی گفت: گشت ویژه پسماندهای عمرانی در سطح شهر چابهار به منظور ساماندهی و نظارت بر پسماندهای عمرانی (خاک و نخاله ساختمانی) راه اندازی شد.
به گزارش عصرهامون، منصور رئیسی؛ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های چابهار و کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: با توجه به ضرورت حفظ حقوق شهروندی گشت ویژه پسماندهای عمرانی در شهر چابهار راه اندازی شد.
 
وی افزود: نظارت بر فعالیت ماشین آلات جمع آوری پسماندهای عمرانی (مانند لودر، بیل مکانیکی، بلدوزر)، نظارت بر ماشین آلات حمل خاک و نخاله ساختمانی، ایجاد گشت های منظم و موردی در محل های در حال ساخت و ساز، ملزم کردن پیمانکاران به رعایت الزامات زیست محیطی در محدوده پروژه های در حال انجام، نظارت بر عدم تخلیه و یا دپو خاک و نخاله در کانال های آب سطح شهر و معابر عمومی و مکان های ممنوعه، جمع آوری به موقع نخاله های ساختمانی توسط پیمانکاران و مالکین ساخت و ساز از مهم ترین وظایف این گشت است.
 
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری چابهار تصریح کرد: این اقدام بدون مشارکت همگانی در این زمینه، دستیابی به وضعیت مطلوب ممکن و میسّر نخواهد شد و هرگونه تخلف در زمینه پسماندهای عمرانی مانند تخلیه خاک‌ و نخاله توسط خودروهای حمل پسماندهای عمرانی در مجاورت منازل مسکونی و دپو خاک و نخاله در معابر عمومی سازمان مدیریت پسماند برخورد خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: از عموم شهروندان خصوصا پیمانکاران ساخت و سازها و مالکین خودروهای جمع آوری و حمل پسماندهای عمرانی درخواست داریم نسبت به رعایت مسائل مرتبط با خاک و نخاله ساختمانی و همچنین جمع آوری به موقع پسماندهای عمرانی، همکاری و مشارکت لازم را با شهرداری و سازمان مدیریت پسماند داشته باشند.
 
رئیسی از راه اندازی آژانس خاک و نخاله ساختمانی در سطح شهر چابهار در آینده نزدیک خبر داد.
 
وی خاطرنشان کرد: در ابتدا به صورت حضوری به متخلفان تذکر داده می شود و در صورت عدم رعایت، به مراجع قضایی معرفی می شوند و خاطیان باید ضمن پاکسازی محل با استناد به مواد ۱۶ و ۲۰ قانون پسماندها، ملزم به پرداخت جرائم مربوطه خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۴۶


ارسال