وقتی آقای کارگردان راه کاسبی را پیدا کرده/ عقربی که به دنبال ملکه می‌آید

24 خرداد 1400 ساعت 17:20

فصل دوم «ملکه گدایان» به تازگی شروع شده و خبری منتشر شده مبنی براینکه سهیلی زاده در حال آماده کردن سریال دیگری به نام «عقرب عاشق» است؛ گویا پول شبکه نمایش خانگی بدجوری به زبان آقای کارگردان مزه کرده است.


به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وقتی سریال «مانکن» به نیمه های پخش خود رسیده بود، این جملات از زبان کسانی که این سریال را دیده و دنبال کرده بودند، بارها و بارها شنیده و دست به دست می شد: «اگه مانکن روندیدی؛ خوش بحالت چون وقتت رو تلف نکردی»، «من که دیدم مجبورم تا آخرشو ببینم که تهش چی میشه» و جملاتی از این دست که همه ناشی از نارضایتی اکثر کسانی بود که این سریال را در شبکه نمایش خانگی دیده بودند.
سریال «مانکن» اولین تجربه حضور حسین سهیلی زاده در شبکه نمایش خانگی بود؛ معمولا سهیلی زاده را در تلویزیون با سریال هایی مانند «ترانه مادری، دلنوازان، فاصله ها» و به خصوص «آوای باران» به یاد می آورند. سریالی که در زمان پخش خود اصطلاحا خیابان خلوت کن شده بود و همه نگران آینده باران و وصال او با پدر و عاقبت باند کودکان خیابانی شکیب بودند.
سهیلی زاده به سبک منوچهر هادی در سریال هایی نظیر «دل و عاشقانه» و نشان دادن زندگی لاکچری به اضافه داستانی عاشقانه که برای وصال و رسیدن عشاق آن مشکلات و گرفتاری بوجود آمده، دل به دریای شبکه نمایش خانگی زد و «مانکن» را جلوی دوربین برد؛ سریالی که نه تنها انتظارات حرفه ای های رسانه و فیلم بین ها را برآورده نکرد بلکه در بین مردم عادی نیز با انتقادات فراوانی مواجه گشت.

سهیلی زاده که کار در شبکه نمایش خانگی به زبانش مزه کرده بود و با تجربه خوش سریال «آوای باران» به برندی برای سریال سازی تبدیل شده بود، پس از مانکن بلافاصله دست به کار شد و «ملکه گدایان» را جلوی دوربین برد؛ سریالی با شروعی غافل گیرکننده در قسمت نخست که هرچه جلوتر رفت دیگر نه خبری از گره های داستان بود و نه شوکی که تماشاگر دل خوش به ادامه دیدن قسمتهای بعدی داشته باشد.
«ملکه گدایان» به راحتی می توانست ماجراهای خود را در همان فصل نخست به پایان برساند ولی کرونا گرفتن باران کوثری بهانه ای برای سهیلی زاده و تیم تولید بوجود آورد تا ادامه بازی او را بیننده در فصل دوم تماشا کند و همان داستان همیشگی آب بستن به ماجرا و کش دادن هایی که قطعا برای ادامه بیشتر نیاز به داستانک هایی دارد که مخاطب را مشغول کند. البته زمانی این سریال در فصل نخست خود به پخش رسید که عملا گزینه جدی برای تماشا وجود نداشت و شاید همین باعث بیشتر دیده شدن این سریال شد.
انتهای پیام/
حالا به تازگی فصل دوم «ملکه گدایان» شروع شده و مخاطبی که انتظار پایان این سریال را در همان فصل اول داشت، حالا باید یک فصل دیگر شاهکاری دیگر از جناب سهیلی زاده را تحمل کند. در میان این انتظار خبری در رسانه ها منتشر شده که سهیلی زاده در حال آماده کردن سریال دیگری برای شبکه نمایش خانگی به نام «عقرب عاشق» است. سریالی به تهیه کنندگی رضا محقق که قرار است در 20 قسمت تهیه و تولید شود.
گویا موتور ساخت سریال آقای کارگردان روشن شده و هنوز تکلیف فصل دوم «ملکه گدایان» روشن نشده، سریال دیگری در دست تهیه و ساخت است تا مخاطب شبکه نمایش خانگی بلافاصله پس از اتمام یک سریال، به تماشای سریال دیگری بنشیند؛ حالا چقدر تیم تولید و نویسندگان آن سریال، بر روی ایده و موضوع اولیه گرفته تا چالش های شخصیت ها و گره های سریال چکش کاری کرده اند در کمترین میزان اهمیت قرار دارد؛ مهم پولی است که سرمایه گذار محترم آورده و باید هرچه زودتر تکلیف آن روشن شود.
مزیت مهمی که شبکه نمایش خانگی برخلاف تلویزیون دارد استفاده از فضای به اصطلاح بازتری است که به کارگردان ها و نویسندگان خلاق اجازه داده تا موضوعات خاص تری که به هر دلیلی اجازه روایت آنها در فضای رسمی تر نیست، به راحتی بیان و نمایش داده شوند. ولی متاسفانه این مهم درنهایت تبدیل به آرایش و ظاهر و لباس آزادتر بازیگران شده و تمام روایتهای خلاق تبدیل به داستانهایی سطحی و مبتذل شده است.


کد مطلب: 138857

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/138857/وقتی-آقای-کارگردان-راه-کاسبی-پیدا-کرده-عقربی-دنبال-ملکه-می-آید

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/