دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶
هشدار نارنجی هواشناسی؛
وزش بادهای ۱۲۰ روزه از فردا در شمال سیستان و بلوچستان تشدید می شود
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی این اداره کل گفت: از دوشنبه شب وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان تشدید شده و احتمال وقوع توفان گردوخاک و شن وجود دارد.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش این باد شدید پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود وزش این باد شدید موجب کاهش شدید دید افقی، کاهش کیفیت هوا، تشکیل توده عظیم گردوغبار و وقوع توفان گردوخاک و شن شود طوری که موجب اختلال در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان، محور زابل-نهبندان، زاهدان-نهبندان و زاهدان-بم، و وقوع خسارت به بخش کشاورزی و سازه های موقت شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به سرعت وزش و میدان جریان باد احتمال می رود توده عظیم گردوغبار به زاهدان و مناطق شرقی نفوذ کند و موجب افزایش غلظت ذرات غبار، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا شود.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا در ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری شود.

وی تصریح کرد: رفت و آمدهای بین شهری از دوشنه شب تا پایان هفته به ویژه در محور زاهدان-زابل توصیه نمی شود.

رئیس گروه پیش بینیهشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد های شدید ۱۲۰ روزه حداقل تا پنج شنبه پیش رو در شمال استان جریان دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۲۶


ارسال