به مناسبت دهه کرامت انجام شد؛

اهدا ۱۸ سری جهیزیه بین نوعروسان ایرانشهری/ترویج ازدواج آسان؛ مهم‌ترین راهکار کاهش آسیب‌های اجتماعی

1 تير 1400 ساعت 10:04

جانشین سپاه شهرستان ایرانشهر از توزیع ۱۸ سری جهیزیه به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان بین نوعروسان نیازمند ایرانشهری با همکاری بنیاد خیریه بین المللی آبشار عاطفه ها در سالروز ولادت علی ابن موسی الرضا(ع) خبر داد.


به گزارش عصرهامون فدا حسین سرگلزایی، جانشین سپاه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت امام رضا (ع) گفت: هشت قلم جهیزیه با شعار «ازدواج آسان با کالای ایرانی» شامل؛ یک جلد کلام الله قرآن مجید، اجاق گاز، یک تخته فرش، کولر آبی رومیزی، سرویس قابلمه، سرویس خواب، سرویس آشپزخانه، پتو که ارزش هر سری از آن ها به مبلغ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده، بین نوعروسان نیازمند ایرانشهری اهدا شد.

 وی افزود: در این مرحله ۱۸ سری جهیزیه به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان به ۱۸ نوعروس نیازمند ایرانشهری با همکاری سپاه شهرستان ایرانشهر و بنیاد خیریه بین المللی آبشار عاطفه ها و بسیج جامعه زنان اهدا شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: کمک به تأمین جهیزیه دختران نیازمند و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر بی بضاعت از جمله حمایت‌هایی است که باید در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج مورد اهمیت قرار بگیرند تا در سایه این امر مهم، از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

سکینه محمد قاسمی، مسئول بنیاد خیریه بین المللی آبشار عاطفه ها شعبه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از سال ۹۵ این شعبه در این شهرستان تاسیس شده و از جمله فعالیت های این موسسه می توان به شناسایی خانواده های نیازمند، ایتام، بی سرپرست، از کار افتاده، بیماران صعب العلاج اشاره کرد.

وی افزود: از جمله اقدامات دیگری که موسسه بین المللی آبشار عاطفه ها با همکاری بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان انجام می‌دهد شامل مواردی چون اهدای سبد کالا با کمک خیرین، توزیع لوازم التحریر و فرم مدارس در مهرماه، قرارداد با پزشکان متخصص، کارآفرینی، توزیع غذای گرم به مناسبت های مختلف است.

انتهای پیام/  


کد مطلب: 139175

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/139175/اهدا-۱۸-سری-جهیزیه-بین-نوعروسان-ایرانشهری-ترویج-ازدواج-آسان-مهم-ترین-راهکار-کاهش-آسیب-های-اجتماعی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/