چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان:
۲۵زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار آزادی هستند / سیستان و بلوچستان رتبه اول آزادی محکومان مالی در کشور
 
عبدالحسین سجادی گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول کشوری را برای آزادی محکومین مالی دارد و تا ۱۱ خرداد امسال ۲۵ نفر محکوم مالی در زندان های سیستان و بلوچستان به سر می برند که امید است آن ها نیز با کمک خیران از زندان های استان آزاد شوند.
عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در سال گذشته ۱۲۷ نفر از محکومان جرائم غیرعمد با کمک مردم خیراندیش از زندان های استان آزاد شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ نفر محکوم دیه، ۴۰ نفر بدهکار مالی، ۶۶ نفر به دلیل مهریه و ۱۰ نفر به علت نفقه در زندان های استان به سر می بردند که در مجموع سه میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان برای آزادی آن ها پرداخت شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: از این تعداد زندانی ۵۵ نفر در زندان زاهدان، ۳۱ نفر در زابل، ۱۱ نفر در زندان ایرانشهر و ۱۱ نفر در سراوان و ۱۹ نفر در زندان چابهار به سر می بردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: میزان حبس محکوم مالی مدت مشخصی ندارد و تا زمانی که پرداخت بدهی صورت نگیرد وی در زندان به سر می برد.

سجادی گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول کشوری را برای آزادی محکومین مالی دارد و تا ۱۱ خرداد امسال ۲۵ نفر محکوم مالی در زندان های سیستان و بلوچستان به سر می برند که امید است آن ها نیز با کمک خیران از زندان های استان آزاد شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۲۰۸


ارسال