سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱
با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور صورت گرفت؛
افتتاح ۱۲کیلومتر از بزرگراه زاهدان_ خاش
 
۱۲کیلومتر از بزرگراه زاهدان_ خاش به صورت ویدئو کنفراسی توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون؛ صبح امروز ۱۲ کیلومتر از قطعه یک بزرگراه زاهدان_خاش به صورت ویدئو کنفراسی توسط رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در این زمینه افزود: برای افتتاح ۱۲ کیلومتر بزرگراه مذکور ۹۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: بیشترین تصادفات محور خاش زاهدان در ۲۵ کیلومتری زاهدان از سمت خاش به دلیل وجود روستاها صورت می گیرد که بهره برداری از این ۱۲ کیلومتر در کاهش تصادفات بسیار پر اهمیت خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سال های اخیر به منظور افزایش ایمنی کاربران جاده ای، صیانت از مزیت ترانزیتی استان و فراهم شدن زمینه جذب سرمایه گذار برای پروژه های اقتصادی با اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان با وجود تحریم های ظالمانه احداث بزرگراه ها و راه ها شتاب مضاعفی به خود گرفت.

اکبری گفت: علاوه بر افتتاح ۷۳ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۹ در سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه دیگر توسط این اداره کل در دست احداث است.

وی عنوان کرد: ترانزیت و تجارت از محورهای اصلی توسعه این استان است و به منظور بهبود وضعیت راه‌های سیستان و بلوچستان در کنار دیگر زیرساخت‌های توسعه علاوه بر ساخت ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه موجود احداث ۳۵ کیلومتر بزرگراه دیگر نیز در محورهای زابل_زاهدان و زاهدان_ میرجاوه در سال جاری در اولویت این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۶۳


ارسال