پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
بررسی معاملات بورس تهران در هفته‌ای که گذشت؛
افزایش کشش سرمایه گذاران به خرید سهام/ ارزش معاملات ۷ درصد افزایش یافت
 
کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته‌ای که گذشت، طی ۵ روز معاملاتی، ارزش معاملات ۷ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.
​​به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت هفته اخیر بورس تهران اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت طی ۵ روز معاملاتی، ارزش معاملات با ۷ درصد رشد نسبت به هفته گذشته به 28 هزار و ۹۲۷ میلیارد تومان رسید.


او بیان کرد: همچنین شاخص کل این هفته با ۲ روز مثبت و ۳ روز منفی به کار خود پایان داد به طوری که، شاخص کل به میزان ۱.۸۳ درصد معادل، ۲۳ هزار ۵۰۷ واحد افزایش یافت و با شاخص یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۵۴۳ واحد به کار خود در این هفته پایان داد.
کارشناس بازار سرمایه در رابطه با سایر بازار‌ها بورس تهران گفت: در سایر بازار‌هایی موجود در بورس تهران از جمله، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق‌های سرمایه گذاری نیز ارزش معاملاتی بازار بدهی این هفته، ۶۸ درصد کاهش یافت و به عدد ۳۴۹ میلیارد رسید که کاهش چشمگیری بوده است.
او بیان کرد: ارزش معاملات در بازار مشتقه نیز ۵ درصد کاهش یافت و به عدد ۲۶ میلیارد رسیده است و حجم معاملات بازار مشتقه نیز، ۷۷ درصد کاهش یافت.
او افزود: از طرفی دیگر، ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری نیز ۲۰ درصد کاهش یافت و به عدد ۳ هزار و ۴۲۵ میلیارد رسیده است و همچنین حجم معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری نیز ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.
آسایش گفت: به طور کلی بازار سهام در این هفته افزایشی بود ولی در بازار مشتقه و صندوق‌های سرمایه گذاری شاهد خروج پول بودیم و منفی بودند. این نشان دهنده کاهش معاملات آنان است و پول در بازار سرمایه بیشتر به سمت خرید سهام آمده است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت شاخص صنعت گفت: از طرفی شاخص صنعت به میزان ۲.۰۵ درصد معادل ۲۳ هزار و ۴۷۹ واحدافزایش یافت و به عدد یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۱۳ واحد رسید.
آسایش در خصوص وضعیت شاخص کل هم وزن اظهار کرد: همچنین شاخص کل هم وزن نیز به میزان ۲.۳۲ درصد معادل ۹ هزار و ۱۰۸ واحدی افزایش به ۴۰۱ هزار و ۶۹۳ واحد رسید که نشان دهنده این است که، سه شاخص کل، شاخص صنعت و شاخص هم وزن هر سه مثبت بودند.
او بیان کرد: شاخص هم وزن، نسبت به شاخص کل، رشد بیشتری را تجربه کرده که نشان دهنده، جذاب شدن سهام کوچک بازار نسبت به سهام شاخص ساز است و همچنین شاخص ۵۰ میانگین موزون شرکت فعال‌تر نیز با افزایش ۸۱۶ واحدی به میزان ۱.۶۴ افزایش پیدا کرد و به ۵۰ هزار و ۶۷۷ رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۳۷


ارسال