جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد:
معدوم سازی هشت هزار کیلو گرم آرد گندم تاریخ مصرف گذشته در چابهار
 
عبدالرسول خدمتی گفت: طی بازرسی های به عمل آمده در هفته اخیر حدود هشت هزار کیلو گرم آرد گندم تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز از نانوایی های داخلی شهر جمع آوری شد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: فراورده های آردی تنها دو ماه تاریخ مصرف دارند و این فراورده ها الزاما همه اسپور باکتریها را نمی کشند و باگذشت دو ماه از تاریخ تولید نان، اسپور باکتریها شروع به رشد و نمو کرده و از آنجاییکه نان یک منبع خوب کربوهیدرات، روتئین و املاحی مثل آهن، کلسیم و ویتامین های گروه “ب”  است تمامی خواص موجود در آردها از بین می رود.

وی افزود: در طی بازرسی های روتین و طرح تشدید نوبت عصر کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای هشت تن آرد تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز جمع آوری و توقیف شد.

رییس مرکز بهداشت چابهار با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون نظارت جدی و دقیق بر خبازی و نانوایی‌ها آغاز شده و همچنان ادامه دارد تصریح کرد: پس از نمونه برداری و بررسی نظر فنی ادارات دامپزشکی و استاندارد، مواد غذایی مذکور فاقد مصرف انسانی و دامنی بودند.

وی ادامه داد: پس از اخذ دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چابهار و حضور نماینده دادستان، آردهای توقیف شده در سایت پسماند پارگ شیخان معدوم سازی شد.

خدمتی از مردم خواست که در خرید و تهیه آرد از نانوایی ها دقت کنند و در هنگام خرید حتما از فروشندگان تاریخ تولید و انقضاء آن را جویا شوند و چنانچه با فروش آرد تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز مواجه شدند حتما مراتب را از طریق سامانه ۹۰  اطلاع دهند تا با متخلفان در این حوزه برخورد شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۵۴


ارسال