دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛
واردات 60 هزار راس دام به سیستان و بلوچستان در آستانه عید قربان/ نظارت 61 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بر سلامت دام ها
 
سید مهدی حسینی گفت: تاکنون 60 هزار راس برای تامین دام مورد نیاز عید قربان از سایر استان ها وارد سیستان و بلوچستان شده است.
به گزارش عصرهامون، سیدمهدی حسینی در گفت‌ و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: تاکنون 60 هزار راس برای تامین دام مورد نیاز عید قربان از سایر استان ها وارد سیستان و بلوچستان شده و همه این دام ها در میدا و مقصد از نظر بیماری های دام، پلاک کوبی و سم پاشی توسط اکیپ های دامپزشکی معاینه و بررسی شده  و در مراکز مجاز عرضه دام به فروش می رسد.

وی افزود: 61 اکیپ ثابت و سیار شامل 27 ثابت و چهار سیار در سیستان و بلوچستان بر عرضه روند دام نظارت می کنند، مردم دام مورد نیاز خود در روز عید قربان را تنها از مراکز عرضه مجاز تهیه کنند چرا که این دام ها از نظر بیماری مختلف مورد بررسی قرار می گیرند و می توانند از دامپزشکان و کارشناسان حاضر در این محل ها مشاوره و راهنمایی لازم را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم از خرید دام های دارای علائم بیماری، تب و کنه اجتناب کنند، ادارات دامپزشکی در روز عید عید قربان برای مشاوره به مردم باز است و می توانند سوالات خود را از سامانه 1512 جویا شوند.

حسینی تاکید کرد: مردم از ذبح دام در منازل و معابر تا حد امکان خودداری و دام های خود را در کشتارگاه ها قربانی کنند ولی در غیر این صورت نیز نکات بهداشتی و استفاده از دستکش را در هنگام ذبح مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: تنها مرکز عرضه دام در زاهدان میدان دام این شهرستان  است در صورتی که شهرداری جای دیگری تعیین کند محل های عرضه افزایش می یابد اما در حال حاضر همین نقطه در نظرگرفته شده است.

وی گفت: دام ها از نظر بیماری های مختلف مانند تب کریمه کنگو، تب مالت و غیره معاینه می شوند اما مردم سعی کنند گوشت تازه را بین 12 تا 24ساعت در یخچال نگه داری شود اما از آنجاییکه در روز عید این موضوع رعایت نمی شود، دام سالم  از مراکز تعیین شده خریداری شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۰۹


ارسال