جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴
مدیرکل کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان خبر داد؛
اجرای طرح «نذر قربانی» در سیستان‌وبلوچستان
 
مهدی عبادی گفت: طرح نذر قربانی همزمان با فرارسیدن عید قربان در سیستان و بلوچستان اجرا می شود.
به گزارش عصرهامون؛ مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: هدف از اجرای طرح «نذر قربانی» جمع آوری نذورات و توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان سطح استان است.

وی اظهار کرد: هموطنان خیّر و نیک‌اندیش ما می‌توانند جهت پرداخت نذورات و مشارکت در این طرح خداپسندانه، به پایگاه‌ها مراجعه کرده و یا کد دستوری #۰۵۴*۸۸۷۷* را در گوشی تلفن همراه خود شماره‌گیری کنند. مدیرکل کمیته امداد استان افزود: همچنین شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ نزد صندوق ولایت و شماره کارت ۳۴۸۶ – ۵۰۱۶ – ۹۹۷۹ – ۶۰۳۷ برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها جهت نذر قربانی، به گروه‌های مختلف از جمله خیرین و مشترکین صدقات پیامک ارسال شده و همچنین از ظرفیت شوراها، دهیاری‌ها و معتمدین محلی در سطح شهرستان‌ها استفاده خواهد شد.

عبادی افزود: سنوات گذشته، طرح قربانگاه امیرآبادیان را داشتیم که امسال، به‌دلیل شرایط ناگوار شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این طرح اجرا نخواهد شد و فعلا مجوز تشکیل قربانگاه نداریم.

وی اظهار داشت: مقرر شده تا هر شهرستان، یک پایگاه و در کنار آن یک سردخانه جهت نگهداری گوشت قربانی داشته باشد، زیرا به دلیل رعایت مسائل بهداشتی، گوشت قربانی همان روز توزیع نخواهد شد و با یک روز فاصله زمانی بین نیازمندان توزیع می‌گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه ادارات شهرستانی موظف هستند تا ساعت ۱۸ روز عید قربان، آمار اولیه را گزارش دهند، گفت: سال گذشته، بالغ بر ۱۳۷ میلیارد ریال نذورات نقدی و غیرنقدی در سطح استان جمع آوری شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۱۰


ارسال