دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۲
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
​افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در سیستان و بلوچستان
 
ابوالفضل مهدیار از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری سیستان و بلوچستان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان و نقاط روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
 ابوالفضل مهدیار، معاون امور مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد:  همزمان با سراسر کشور سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری استان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان و نقاط روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این اقدام در شورای پول و اعتبار و در راستای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مصوب شد، اظهار کرد: نرخ سود تسهیلات مذکور ۱۸ درصد و باز پرداخت ۲۰ ساله است.

این مقام مسئول، افزایش قیمت مسکن و کاهش توان مالی شهروندان به ویژه اقشار متوسط و دهک‌های پایین را یکی از دغدغه ها در جامعه عنوان کرد و افزود: به موجب این مصوبه افراد متقاضی دیگر طرح های وزارت راه و شهرسازی نظیر طرح اقدام ملی مسکن در استان نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

معاون امور مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: رونق بازار مسکن، خانه دار شدن اقشار مختلف به ویژه دهک‌های متوسط و پایین و افزایش مشارکت انبوه سازان در طرح های عمرانی از مهمترین اهداف اجرای طرح های مختلف مسکن در استان است که در این میان اعطای تسهیلات با باز پرداخت بلند مدت می تواند نقش موثری در تحقق اهداف این حوزه ایفا کند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۲۲


ارسال