سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷
یک کارشناس مذهبی؛
قربانی کردن نشان‌هایی از ذبح نفس است
 
حجت الاسلام و المسلمین محسن اشرفیان گفت: در تقسیم گوشت قربانی باید به نیازمندان توزیع کرد ولو اینکه به نیازمند بودن افراد شک داشته باشیم. آن چیزی که به نیازمندان داده می‌شود قطعا در دستگاه محاسباتی خداوند گم نخواهد شد.
به گزارش عصرهامون حجت الاسلام و المسلمین محسن اشرفیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن تبریک اعیاد سعید قربان تا غدیر، بیان کرد: ارزش و جایگاه روز عید قربان در آیات و روایات زیاد بیان شده، اما آن چه که مهم است روایت حضرت مولا امیر(ع) بوده که فرموده: اگر مردم می دانستند در قربانی (چه آثار و برکاتی) است، قطعاً قرض کرده و قربانی می کردند.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) فرموده: شعبان ماه من و رمضان ماه خدا و بهار مستمندان است و عید قربان قرار داده شده تا (با ذبح قربانی) مستمندان را از گوشت قربانی سیر کنید، پس آنان را از این اطعام بهره مند سازید پس که لازم است تا اینجا یادآوری کنیم که در این ایام باید به یاد نیازمندان و فقرا باشیم.

این کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: در مورد آن دسته از کسانی که توان خرید قربانی ندارند، ام سلمه به رسول خدا (ص) گفت: ای رسول خدا! عید قربان شده و نزد من چیزی نیست که قربانی کنم. آیا برای قربانی قرض کنم؟ پیامبر فرمود: قرض کن که وام آن پرداخت شدنی است.

وی اضافه کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) فرمود: اگر مردم می دانستند در قربانی (چه آثار و برکاتی) است، قطعاً قرض کرده و قربانی می کردند، اولین قطره ای که از خون قربانی بر زمین ریخته می شود، گناهان صاحب آن قربانی آمرزیده می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۸۴


ارسال