دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹
معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
قربان عید دستگیری توانگران از ناتوانان است
 
علی شعبانی گفت: در حقیقت عید سعید قربان زمان شاد کردن دل بندگان خدا بوده و عید واقعی، دستگیری توانگران از ناتوانان و نیازمندان است.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: عید فرخنده و خجسته قربان، عید پیروزی انسان بر شیطان، سربلندی انسان در آزمون بندگی خداوند، عبور از حوایج، علایق و خواسته های نفسانی و ذوب شدن در حقیقت رحمانی و رهایی از هر آن چه حصار جان و بازدارنده از نیل به مقصد عالی انسانی است.

وی افزود: مهم ترین ویژگی و شاخصه ی ممتاز عید قربان، تقسیم شادی ها با دیگران بوده و تبلور آن، نیک خواهی، یاری، فراهم کردن شادمانی و مشتعل کردن چراغ امید و گسترش دوستی ها و همدلی ها و کمک به تقویت ایمان، اعتماد و اطمینان در جامعه به یمن الطاف و برکات بی پایان الهی است.

فرماندار ایرانشهر تصریح کرد: شکوه عید قربان آن است که توانگران به شکرانه برخورداری از مواهب و نعمات خداوندی، گل های شادی و دوستی و محبت را در خانه ها و سفره های مستمندان و نیازمندان شکوفا کنند.

وی اضافه کرد: در حقیقت عید سعید قربان زمان شاد کردن دل بندگان خدا بوده و عید واقعی، دستگیری توانگران از ناتوانان و نیازمندان است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این ایام دشوار شیوع بیماری کرونا و شرایط قرمز، بحرانی و حاد ایرانشهر که شاهد ابتلای جمع زیادی از همشهریان عزیز به این بیماری هستیم، یکی از بارزترین نمودهای عید و عیدی دادن، توجه و اهتمام به سلامت همگانی، رعایت پروتکل ها و انجام مقررات و دستورالعمل هایی بوده که متضمن سلامت، زندگانی و شادمانی عمومی هستند.

فرماندار ایرانشهر خاطرنشان کرد: باور ژرف دارم که سطح آگاهی عمومی و حس تعهد اجتماعی موجود در ایرانشهر، جای نگرانی از بابت انجام این وظیفه همگانی را باقی نمی گذارد اما با این حال ضرورت دارد همگان حساسیت و خطر ناشی از عدم توجه به این تهدید بزرگ در کمین را به یکدیگر یادآوری و بر رعایت پروتکل های بهداشتی مرتبط با کرونا به ویژه در تجمعات و مراسمات و نماز های عید و جماعات شتاب در واکسیناسیون به هنگام برای گروه های سنی تعیین شده تاکید کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۸۶


ارسال