دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛
افزایش سه برابری دستگاه های اکسیژن ساز مراکز درمانی/ توسعه تجهیزات پزشکی با تمام توان برای رفاه مردم انجام می شود
 
کامران کردی گفت: توسعه تجهیزات پزشکی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر همگام با افزایش شاخص ها همراه خواهد بود و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهیم.
به گزارش عصرهامون کامران کردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به افزایش ظرفیت دستگاه های اکسیژن ساز مراکز درمانی جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد: اولین اولویت و برنامه ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در مدیریت جدید، ارتقاء زیرساخت ها، تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و بهداشت بوده است.

وی افزود: با توجه به افزایش شاخص های جمعیتی در جنوب استان برای کاهش مشکلات حوزه درمان در طی ۹ماه اخیر همه تلاش ما ارتقا مراکز درمانی بوده تا مردم دسترسی راحتری به امکانات داشته باشند.

وی تصریح کرد: کمبود امکانات باعث می شود تا مردم برای درمان بیماری به استان‌های همجوار مراجعه کنند که این مسئله برای آنها علاوه بر بعد مسافت، هزینه های گزافی را متحمل می شود.

کردی گفت: توسعه تجهیزات پزشکی همگام با افزایش شاخص ها همراه خواهد بود و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع اپیدمی کرونا و افزایش مبتلایان یکی از نیازهای مراکز درمانی دستگاه اکسیژن ساز است که با پیگیری های انجام شده تاکنون توانسته ایم تعداد این دستگاه ها را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: در ۹ماه اخیر ظرفیت دستگاه ها از یک هزار و ۹۹۰ لیتر به شش هزار و ۱۹۰ لیتر در مراکز درمانی جنوب استان رسیده است و با توجه به همکاری خوب وزارت بهداشت توانستیم چهار هزار و ۲۰۰ لیتر به ظرفیت اکسیژن مراکز درمانی اضافه کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: اعتبار تخصیص داده شده برای خرید این دستگاه ها ۱۷۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) ایرانشهر از ۸۵۰ لیتر به ۲۰۵۰ لیتر، بیمارستان امام علی چابهار (ع) از ۶۰۰ لیتر به ۱۲۰۰لیتر، بیمارستان محمد رسول الله (ص) نیکشهر از ۱۸۰ به ۷۸۰ لیتر، بیمارستان ولایت راسک از ۱۲۰ به ۷۲۰ لیتر و بیمارستان ایران ایرانشهر از ۴۴۰ لیتر به ۱۶۴۰ لیتر افزایش طی ۹ماه اخیر داشته است.

کردی عنوان کرد: این افزایش ظرفیت رشد چشمگیری در خدمت رسانی به مردم داشته و بار مشکلات حوزه درمان را کاهش داده و امروز شاهد رفع نواقص در جنوب سیستان و بلوچستان هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۰۹۰


ارسال