دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹
معاون اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان:
۲۰ پایگاه دائمی غربال بینایی کودکان به بهره برداری رسید
 
رفیع حسینی گفت: ۲۰ پایگاه دائمی غربال بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در استان به بهره برداری رسید
به گزارش عصرهامون، امروز همزمان با طرح کشوری غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال ، ۲۰ پایگاه دائمی غربال بینایی در مراکز مثبت زندگی استان به بهره برداری رسید.

رفیع حسینی، معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: تنبلی چشم یا آمبلوپی نوعی اختلال است که دید را کاهش می دهد و پیشرفت آن باعث کم بینایی یا نابینایی می شود.

وی اظهار کرد: از آنجایی که تنبلی چشم علائم ظاهری ندارد، برای تشخیص کودکان باید در سنین پایین معاینه و غربال شوند، به همین جهت سازمان بهزیستی در راستای پیشگیری از معلولیت همه ساله در کشور اقدام به اجرای طرح پیشگیرانه غربالگری بینایی می کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به شیوع پاندمی کووید-۱۹ و عدم استقبال خانواده ها از این طرح تعداد ۶۵ هزار و ۵۵۹ کودک تحت غربالگری بینایی قرار گرفتند که از این تعداد، هزار و ۵۱۳ کودک به سطوح بالاتر غربال جهت درمان ارجاع داده شدند.

معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های ویژه کووید در این مراکز بیان کرد: در سال جاری جامعه آماری هدف در سطح استان بالغ بر ۱۳۰ هزار کودک است که امیدواریم با استقبال خانواده ها این طرح مانند گذشته با موفقیت انجام پذیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۶۹


ارسال