دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳
مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان:
۳ هزار استخر پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان وجود دارد/تولید نهاده های آبزی پروری در داخل استان
 
عیسی میرانی شاهرودی گفت: در حال حاضر سه هزار استخر پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که عمده آن به دلیل نزدیکی به مرکز تکثیر در شمال استان واقع شده است.
عیسی میرانی شاهرودی، مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد:سیستان‌ و بلوچستان دارای ظرفیت های ویژه ای از منابع آبی به خصوص در حوزه جنوب استان است.

وی افزود: می توان با حداقل آب فرصت آبزی پروری را در استان استفاده کرد، زیرا تولید نهاده ها یا همان بچه ماهی در استان انجام می شود و به شکل رایگان در اختیار مردم برای استفاده در استخرها و منابع آبی قرار می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: مرکز تکثیر ماهی در زهک زمینه آبزی پروری را فراهم می کند، در حالیکه صیادی فقط به آورد آب بستگی دارد، اگرچه آبزی پروری هم تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است.

این مقام مسئول گفت: این مرکز در سال ۷۱ احداث شد و مهم ترین عامل توسعه آبزی پروری استان محسوب می شود، چون نهاده اصلی در حوزه استان تولید می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان آبزی پرور و کشاورزان قرار می گیرد.

مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان گفت: این امر سبب توسعه آبزی پروری در استان شده است، به طوریکه در حال حاضر سه هزار استخر پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که عمده آن به دلیل نزدیکی به مرکز تکثیر در شمال استان واقع شده است.

مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان بیان کرد: در جنوب استان به دلیل بارندگی های اخیر، بسیاری از منابع ابی، آبگیری شده است و از هفته آینده نیز ماهی دار کردن آن ها انجام می شود.

وی ادامه داد: در صورتی که شرایط آبی در استان پایدار باشد می توان آبزی پروری را بیش از گذشته رونق داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۸۶


ارسال