دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
ابلاغ ۱۷۷ میلیارد تومان برای طرح های هادی سیستان و بلوچستان/ طرح جامع شهر محمدان و زهک تصویب شد
 
مهرداد عرب اول از ابلاغ ۱۷۷ میلیارد تومان برای طرح های هادی سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: طرح جامع شهر محمدان و زهک در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب رسید.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان امروز با چهار دستور کار برگزار و اعتباری که از محل تبصره ۵ به مبلغ ۱۷۷ میلیارد تومان برای تهیه و اجرای طرح های هادی به استان ابلاغ شده بود در جلسه طرح موضوع شد.

وی ادامه داد: این اعتبار بر اساس شاخص هایی که وجود داشت بین شهرستان های استان توزیع شد که اقدام به مبادله موافقت نامه می شود، این مبلغ علاوه بر اعتباری است که از منابع استانی در اختیار شهرستان ها قرار گرفته است و کمک بسیار خوب و قابل ملاحظه ای در جهت ارتقای شاخص اجرای طرح های هادی خواهد بود، چرا که تاکنون بین استان های کشور جایگاه مناسبی نداشتیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: دستور کار دوم مربوط به اعتبارات ردیف محرومیت زدایی بود که از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۰، هدفمندی یارانه ها، در قالب جدول ۱۷، مبلغ هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان در هفت حوزه به استان ابلاغ شد، به دلیل این که پروژه ها نیاز به اصلاح و بازنگری داشت، مصوب نشد و فقط طرح و مقرر شد مدیران دستگاه های متولی حداکثر تا دوشنبه هفته آینده پروژه های اصلاح شده را با رویکرد توزیع عدالت شهرستانی و محرومیت زدایی ابلاغ کنند تا در اختیار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار دهیم.

وی گفت: دستور کار سوم در خصوص دستورالعمل ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ بود، از آنجایی که ایجاد ردیف برای پروژه جدید در لوایح، مستلزم وجود ماده ۲۳ برای آن پروژه است، توضیحاتی درباره دستورالعمل ارائه شد که اخذ ماده ۲۳ باید در شهریور ماه انجام شود تا به لایحه بودجه سنواتی برسد و پروژه هایی که نیاز به ماده ۲۳ دارند هر چه سریعتر از طریق سامانه سازمان ثبت شود.

عرب اول اظهار کرد: در دستور کار چهارم موارد ارجاعی از کارگروه زیربنایی به شورای برنامه ریزی و توسعه که مربوط به طرح جامع شهر محمدان و زهک بود طرح موضوع شد، به دلیل این که این دو طرح با اسناد آمایشی استان هم تطبیق داشت با حداکثر آرا مورد تصویب قرار گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۸۹


ارسال