پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱
جانشین فرمانده سپاه سلمان خبر داد؛
هزار و ۸۰۰ پایگاه بسیج سیستان و بلوچستان یاریگر صنعت برق
 
سردار پرویز آبسالان گفت: با توجه به افزایش دما، کمبود تولید انرژی و لزوم مدیریت بهینه مصرف انرژی، هزار و ۸۰۰ پایگاه بسیج این استان یاریگر صنعت برق جهت مدیریت بهینه مصرف در بخش های مختلف شدند.
به گزارش عصرهامون؛ سردار پرویز آبسالان، جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در حاشیه رزمایش پایش و رصد مدیریت مصرف برق این استان که هم زمان با سراسر کشور برگزار شد، گفت: با توجه به افزایش دما، کمبود تولید انرژی و لزوم مدیریت بهینه مصرف انرژی، هزار و ۸۰۰ پایگاه بسیج این استان یاریگر صنعت برق جهت مدیریت بهینه مصرف در بخش های مختلف شدند.

وی بیان کرد: صنعت برق از جمله مراکز مهم کشور است و با توجه به این موضوع تمامی نیروهای بسیجی ادارات استان آمادگی کامل برای همکاری با این بخش را دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی، تامین برق مطمئن و پایدار برای منازل و مراکز حساس و حیاتی چون بیمارستان ها بسیار مهم است و این امر می طلبد همه دست در دست هم با مدیریت بهینه انرژی یاریگر صنعت برق باشیم.

پایش مدیریت مصرف برق با ۵۶ تیم عملیاتی در استان

خلیل عوض زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق با محوریت پایش مصارف برق ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکین خانگی با همکاری سازمان بسیج مستضعفین و شرکت توانیر برگزار شد.

وی بیان کرد: ۵۶ تیم عملیاتی با استعداد نیروی ۱۴۰ نفر در سیستان و بلوچستان نسبت به پایش و رصد ادارات و مراکز این استان اقدام کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: طی بازدید انجام شده از ادارات این استان بسیاری از امور همکاری لازم را داشته و مراکزی که نسبت به رعایت الگوی تعریف شده مصرف بی توجه بودند ضمن ارائه راهکارهای مناسب مدیریت مصرف، تذکر لازم داده شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به لزوم همکاری هر چه بیشتر مردم در مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: افزایش شدید دمای هوا و تداوم این شرایط در اکثر نقاط کشور طی هفته جاری، در کنار فعالیت‌های صورت گرفته و استفاده از تمام توان نیروگاهی کشور، نیازمند همکاری مردم در کاهش مصرف برق و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی است.

وی اظهار کرد: خارج کردن لوازم برقی از حالت آماده به کار، تنظیم دمای ۲۶ درجه کولرهای گازی، تنظیم دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان، استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ های اضافه و عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج بار(۱۲ تا ۱۸) نقش مهمی در مدیریت بهینه مصرف برق دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۲۰۰


ارسال