یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛

عید غدیرخم تداوم خط انبیای الهی تا ظهور منجی/غدیر متعلق به تمام عالم و موجب وحدت بشریت است

7 مرداد 1400 ساعت 3:49

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالحسین سجادی گفت: غدیر مربوط به جامعه بشریت است و تنها به مسلمانان و شیعه تعلق ندارد چرا که راهی که همه انبیا آغاز کردند به امیرالمومنین رسید و تا ظهور موعود آخرالزمان(عج) و رسیدن به دست منجی عالم بشریت ادامه دارد.


به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالحسین سجادی کارشناس مذهبی در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: غدیر بیانگر واقعه تاریخی بزرگی به وسعت جهان است و تنها یک روز نیست و باید به آن به عنوان یک فرهنگ توجه کنیم.

وی افزود: غدیر کلیدخوردن تاریخ است؛ نبی اکرم در حجه الوداع همه مسلمانان را جمع و مسئله مهم و بزرگی را بیان کردند که تاریخ نیازمند آن است، اگر به مسئله غدیر از روزی که علی(ع) به عنوان امیرالمومنین انتخاب شد توجه می شد، عاشورا به وجود نمی آمد.

وی خاطرنشان کرد: ما مسلمانان باید توجه به غدیر داشته باشیم چرا که در این خط هیج تسلیم، تشویش، شک و تسامحی نیست و طاغوت معنایی ندارد، نبی اکرم هنگام بیان جایگاه امیرالمومنین ، ایشان را همانند هارون برای موسی نامیدند و ما باید فلسفه غدیر را به نسل های آینده منتقل کنیم.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: خداوند در غدیرخم با نزول آیه ای به پیامبردستور داد همه را جمع و مسئله جانشینی علی(ع) را ابلاغ کند و غدیر مربوط به جامعه بشریت است و تنها به مسلمانان و شیعه تعلق ندارد چرا که راهی که همه انبیا آغاز کردند به امیرالمومنین رسید و تا ظهور موعود آخرالزمان(عج) و رسیدن به دست منجی عالم بشریت ادامه دارد.

وی اذعان کرد: غدیر متعلق به تمام عالم و موجب وحدت بشریت است به گونه ای که در منابع متعددی این موضوع مهم مطرح شده در کتاب الغدیر نقل شده که ۱۱۰ تن از صحابه و تابعین موضوع غدیر مطرح کردند.

حجت الاسلام سجادی ادامه داد: این بزرگترین عید مسلمانان است و سفارش شده در این روز اطعام دهید لباس نو و زیبا پوشیده و صله رحم کنید و آنقدر اطعام غدیر با اهمیت است تاکید شده تا برای خانواده های خودتان بهترین طعام را تهیه کنید.

وی تصریح کرد: منابع فراوانی از تشیع و تسنن به موضوع غدیر پرداخته اند، کتاب الغدیر از منابع شیعه و سنی این واقعه را نقل کرده است همچنین صحیح البخاری ، ابن شهر آشوب، ابن ابی الحدید، خطیب بغدادی مطالب بسیاری را در این زمينه مطرح و نقل کرده اند که می‌توانیم به آن مراجعه کنیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 140207

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/140207/عید-غدیرخم-تداوم-خط-انبیای-الهی-ظهور-منجی-غدیر-متعلق-تمام-عالم-موجب-وحدت-بشریت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/