يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۱
طوفان سیستان ۵۳۷ نفر را روانه بیمارستان کرد
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۵۳۷ نفر از مردم منطقه سیستان به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند.

علیرضا شهرکی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: با توجه به شدت گرفتن طوفان از روز پنجم مرداد در شهرستان‌های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۵۳۷ نفر تاکنون به به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها شدند.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه سیستان افزود: طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: از این ۵۳۷ نفر مصدوم ۴۳۰ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۱۰۷ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس هشدارهای هواشناسی مبنی بر ادامه وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در منطقه سیستان تا اواسط هفته از مردم این منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان خواهشمندیم در این مدت از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۱۴


ارسال