يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار با جمعی از معلمان حق التدریس و خرید خدمت استان، ضمن استماع گلایه های این جمع، قول پیگیری داد.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار جمعی از معلمان حق التدریس و خرید خدمت استان، ضمن استماع مشکلات و گلایه های این جمع به بیان نکات مد نظر پرداخت و گفت: اصل بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سخت گیری و جذب معلمین تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان صحیح است و نمایندگان مجلس باید بر آن ملتزم باشند.

امام جمعه زاهدان با بیان این که وضعیت کنونی آموزش و پرورش جالب نیست و برای بهبود چرخه آموزش نیازمند دقت در گزینش و جذب افراد هستیم، افزود: جذب بر اساس روابط و بدون در نظر گرفتن شایستگی ها چرخه آموزش و پرورش را به مدت ۳۰ سال کند خواهد کرد.

وی ادامه داد: گلایه معلمان خرید خدمت مبنی بر پذیرش و تبدیل وضعیت معلمان نهضتی و در عین حال عدم پذیرش و تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمت خواسته ای به حق می باشد که باید برای آن برنامه ریزی صورت گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان با تاکید بر اینکه نباید در گزینش و جذب افراد آسان گرفته شود گفت: سخت گیری در جذب معلمان عامل تقویت ساختار آموزش‌وپرورش و به مصلحت استان می باشد.

وی در ادامه قول پیگیری مطالبات معلمان خرید خدمت استان از مسئولین آموزش و پرورش و نمایندگان استان را داد و گفت: این مشکل در سطح ملی و پس از روی کار آمدن دولت جدید نیز قابل پیگیری خواهد بود.

آذر پندار نماینده معلمان خرید خدمت استان هم در ابتدای این دیدار به بیان مطالبات و گلایه های این جمع پرداخت و گفت: در سال های اخیر اتفاقات خوبی برای معلمان طرح خرید خدمت رخ داده اما تبدیل وضعیت آن ها همچنان انجام نشده و این در حالی است که معلمان نهضتی با سابقه کمتر تبدیل وضعیت شده اند که نیازمند پیگیری و رسیدگی در این جهت هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۲۳


ارسال