سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:
۱۱۳ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان در حال احداث است/نیاز ۵هزار میلیارد تومانی برای ساخت ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه در ۴سال آینده
 
عطاءاله اکبری گفت: ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در محدوده تحت پوشش این اداره کل در ‌حال احداث است.
به گزارش عصرهامون؛ عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان امروز در حاشیه بازدید از روند احداث بزرگراه در مسیرهای زاهدان بیرجند و زاهدان زابل گفت: ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در محدوده تحت پوشش این اداره کل در ‌حال احداث است.

وی اظهار کرد: کل محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل ۷۵۰ کیلومتر است که تاکنون در این مسیرها ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این اداره کل احداث ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه را در دستور کار ویژه قرار داده است گفت: در حال حاضر با پیگیری های انجام شده سیستان و بلوچستان به کارگاه راه سازی تبدیل شده، بطوری که در تمامی مسیرهای زاهدان_ زابل، زاهدان_ بم، زاهدان_ خاش و همچنین زاهدان_بیرجند احداث بزرگراه با قوت در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در برنامه داریم تا پایان سال جاری حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بزرگراه در مسیرهای مختلف استان آماده بهره برداری شود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع برای برای اتمام ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه در حدود چهار سال آینده در سیستان و بلوچستان نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

اکبری با بیان اینکه بزرگراه ها شاهرگ توسعه و پيشرفت هر منطقه محسوب می شوند، گفت: با توجه قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در مسیر ترانزیتی چابهار _میلک احداث بزرگراه ها ضمن تسهیل جابجایی کالا و مسافر در توسعه اقتصادی استان نیز بسیارتاثیر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۵۵۵


ارسال