پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
رشد هزار درصدی اعتبارات احداث بزرگراه و راه در سیستان و بلوچستان
 
عطاءالله اکبری گفت: اعتبارات احداث بزرگراه و راه در سیستان و بلوچستان رشد هزار درصدی داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ عطاءاله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان امروز در جلسه شورای اداری استان که در تالار امام رضا علیه السلام دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد گفت: اعتبارات احداث بزرگراه و راه در استان از ۴۰ میلیارد تومان سال ۹۷ با جهش هزار درصدی در حال حاضر به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است. وی اظهار کرد: افزایش اعتبارات در احداث بزرگراه در استان سبب احداث تنها ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۹ در حوزه تحت پوشش این اداره کل شد.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۴۳ کیلومتر بزرگراه با فعال بودن تمامی کارگاه های راه سازی و اشتغالزایی افزون بر ۲ هزار نفر در محورهای زاهدان_زابل، زاهدان_ بم، زاهدان_ خاش و همچنین زاهدان_ بیرجند در حال احداث است که تا پایان سالجاری ۵۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از آغاز احداث ۷۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان در سال آینده خبر داد.

اکبری با اشاره به بزرگراه زاهدان_زابل گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تا سال آینده احداث بزرگراه در دیگر قطعات محور پر تردد و پر تصادف زاهدان_زابل توسط این اداره کل اجرایی خواهد شد تا آرزوی دیرینه مردم در برخورداری مسیر ایمن محقق شود. وی تاکید کرد: این اداره کل با وجود همه مشکلات مالی تمامی پروژه های راه سازی استان را فعال نگه داشته است به طوری که در بسیاری از محورها احداث بزرگراه ها به مرحله آسفالت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل همزمان با ساخت بزرگراه در سیستان و بلوچستان احداث افزون بر ۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، اجرای پروژه های مختلف عمرانی در نقاط حاشیه شهرهای زاهدان، زابل، خاش و سراوان با اعتبار افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان و همچنین ساخت ۲۴ پروژه ساختمان‌های دولتی و تاسیسات عمومی با اعتباری بیش از ۲۳۲ میلیارد تومان را در دست اقدام دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۷۰


ارسال