پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان:
غربالگری مسافران در پایانه های مرزی استان از مرز ۳۳ هزار نفر گذشت
 
علیرضا میربهاءالدین گفت: از ابتدای اجرای طرح مراقبتهای بهداشتی مبادی ورودی مرزی، غربالگری مسافران در پایانه های مرزی استان به بیش از ۳۳ هزار نفر رسید .
علیرضا میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: تب سنجی، تست اولیه کرونا و توزیع ماسک و مایع ضد عفونی از اقداماتی است که توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در پایانه های مرزی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای این طرح،  هزار و ۶۶۰ نفر روز نجاتگر جمعیت هلال احمر در پایانه های مرزی استان مستقر بوده و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مسافران ورودی را مورد پایش قرار می دهند .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه گفت:  از ۳۳ هزار و ۳۳۸  مسافر ورودی به کشور از طریق پایانه های مرزی استان ۲۱ هزارو ۹۵۶   تست فوری تشخیص کرونا و پنج هزارو ۱۴۳  تست pcr جهت شناسایی افراد مشکوک و بیمار گرفته شده است .

وی ادامه داد: از میان افرادی که مشکوک به کرونا بوده ۱۶۲ مورد تست مثبت  در پایانه های مرزی میرجاوه و هیرمند  و ریمدان چابهار ثبت و قرنطینه گردیدند.

میربهاءالدین در پایان تصریح کرد:  همچنین به منظور پیشگیری از بیماری کرونا و اطلاع رسانی لازم در این خصوص تعداد ۱۵ هزارو  ۱۲۴ برگ بروشور در بین مراجعین توزیع و توسط ۱۲۰  نفر نیروی آموزش دیده۲۹ هزارو  ۸۳نکته آموزشی جهت مسافرین بیان گردیده است .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۸۱


ارسال