پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
همت خیرین تهرانی در اجرای طرح نذر آب 4 در سیستان و بلوچستان
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از کمک 6.5 میلیارد تومانی داوطلبان و خیرین استان تهران در اجرای طرح ملی نذر آب 4 در مناطق متاثر از خشکسالی شهرستان زرآباد خبر داد.
به گزارش عصرهامون، آیین بسته بندی و توزیع 1600 بسته معیشتی و بهداشتی، 106 تانکر آب، 1300 بسته لوازم التحریر، 44 هزار آب معدنی،20 دستگاه اکسیژن ساز و آبرسانی به 5 روستا توسط خیرین تهرانی برای روستاییان مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان از جمله شهرهای کنارک و زرآباد انجام شد.

میربهاء الدین مدیر عامل  جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم بیان کرد طرح نذر آب همچون سالهای گذشته امسال نیز از 2 شهریور ماه با حضور استانهای معین در 8 شهرستان استان اجرایی گردید.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان تهران امسال با حضور در شهرستان زرآباد به همراه تیم پزشکی توانمند شامل 20 پزشک داوطلب متخصص، چشم پزشک ، دندانپزشک  و پیراپزشک جهت  ارائه خدمات سلامت در این شهرستان حضور یافتند.

میر بهاء الدین گفت:  همچنین با کارشناسی های انجام  شده جهت رفع تنش آبی در 5 روستا اجرای پروژه های آبرسانی پایدار با لوله گذاری و هزینه ای بالغ بر 2.5 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد و در محور معیشتی نیز با اعتبار  4 میلیارد تومان  از محل خیرین داوطلب  و  جمعیت هلال احمر استان تهران توزیع بسته های حمایتی ، بهداشتی و فرهنگی  در حال اجرا می باشد.

فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در تشریح این خدمات گفت : توفیق حاصل شد در چهارمین سال متوالی حضور در استان سیستان و بلوچستان جهت اجرای طرح ملی نذر آب،  امسال در خدمت مردم شریف شهرستان زرآباد باشیم . پروژه نذر آب 4  در چهار  محور کمک به تامین آب شرب سالم، ارائه خدمات معیشتی و بهداشتی ، ارائه خدمات سلامت و درمانی و همچنین فعالیت های فرهنگی  با مشارکت خیرین هلال احمر استان تهران در این شهرستان در حال اجرا می باشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این مراسم اظهار داشت: امروزیکی از زیباترین صحنه های فعالیت خانواده بزرگ هلال احمر در یکی از نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان و شرقی ترین نقطه کشور شهرستان کم برخوردار زرآباد، با همت خیرین وداوطلبان  رقم خورد که ان شاء الله این روند به مسیر خدمت رسانی وتوسعه پایدار این مناطق منجر خواهد شد.

وی ادامه داد : جمعیت هلال احمر در راستای اهداف واصول خود که کاهش آلام بشری است بر مدار فعالیت های بشردوستانه باایجاد درمانگاهی با پزشکان متخصص داوطلب و خیران در عرصه آبرسانی وارائه بسته های معیشتی در این وضعیت کرونایی به مردم محروم این منطقه با تمام توان مجموعه ، ارائه خدمت می نمایند.

ایشان ضمن تشکر و تقدیر از زحمات تمامی مدیران خدوم ، پر تلاش و زحمتکش جمعیت هلال احمر استان تهران و سیستان و بلوچستان وهمچنین مدیران سازمان داوطلبان دوام این توفیقات را از خداوند متعال خواستار شد.

سلیمی معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان ضمن تشکر از جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال هم نذر آب در استانهای سیستان وبلوچستان ، هرمزگان ، کرمان و خراسان جنوبی به همت  ومشارکت اعضا و داوطلبین وخیرین جمعیت هلال احمر اجرایی شد. با توجه به تجربه سه سال گذشته وارزیابی های انجام شده با اجرای طرح هایی در راستای آبرسانی پایدار مانند نصب دستگاه تصفیه آب و لوله کشی و احیای قنوات و ازین دست پروژه ها طرح را اجرا ودر کنار آن توزیع بسته های معیشتی بهداشتی نیز ارائه گردید.

نجاری فرماندار شهرستان زرآباد نیز در این آیین ضمن تشکر وتقدیر از حضور فعال و حس نوعدوستانه و خدمت ایثارگرانه جمعیت هلال احمر استانهای تهران و سیستان وبلوچستان گفت :  از 50 روستای این شهرستان  30 روستا  در بحث آب دچار مشکلات عدیده ای می باشد   و باتوجه به تازه تاسیس بودن شهرستان زرآباد ، درخواست ما از جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شعبه در این شهرستان و  استقرار آمبولانس و همچنین تانکر آبرسانی جهت پایداری در تامین آب شرب سالم برای اهالی این منطقه می باشد.

در پایان این مراسم طرح آبرسانی پایدار به 5 روستای شهرستان زرآباد بصورت نمادین در روستاهای دولت آباد و امام آباد با حضور مسئولین جمعیت هلال احمر استانهای تهران و سیستان و بلوچستان ، فرمانداران کنارک و زرآباد و سایر مسئولین محلی کلنگ زنی و  افتتاح گردید.

همچنین یک باب مدرسه دو کلاسه نیز با همت خیرین داوطلب در روستای خیرآباد راه اندازی و بسته های فرهنگی شامل کیف ؛ کفش و لوازم التحریر به دانش آموزان اهدا شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۸۲


ارسال