پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان وبلوچستان مطرح کرد؛
نانوایی ها زیر چتر نظارت ویژه/صدور جواز کسب نانوایی‌ در بازارچه های مرزی با هدف كاهش قاچاق آرد و نان
 
ماندانا زنگنه گفت: در راستای کاهش قاچاق آرد و نان به كشورهای همسايه،باید جواز کسب نانوایی‌ در بازارچه های مرزی صادر شود.
به گزارش عصرهامون، نشست کارگروه آرد و نان سیستان وبلوچستان با حضور اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات معاونت امور اقتصادی استانداری استان برگزار و در این جلسه طرح بارکدگذاری کیسه‌های آرد مطرح شد.

در این جلسه انجمن صنفی کارخانه‌های آرد گزارشات خود را پیرامون این موضوع ارائه کرد و بر این اساس مقرر شد، شرایط و چگونگی انجام این طرح به صورت دقیق‌تر توسط کارشناسان مختلف بررسی و در جلسات آتی کارگروه در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این نشست بیان کرد: اتحادیه باید در چارچوب وظايف خود، نظارت بیشتر بر نانوایی‌ها (ساعت کار، روند تحویل آرد، کیفیت پخت و...) را در دستور کار قرار داده و گزارشات مربوطه را به صورت مرتب به کارگروه ارائه کند.

وی افزود: با توجه به اهميت نظارت بر توزيع آرد، اين موضوع باید مجددا به کارگروه شهرستان‌ها و تعاونی‌های روستایی و عشايری ابلاغ شود.

زنگنه در راستای رسیدگی به درخواست‌های ارسالی از کارگروه شهرستان‌ها، ادامه داد: با توجه به مصوبات جلسات قبل، نانوایی‌هایی که از قبل ساخته شده و فعال بوده‌اند، در صورتی که مورد تأیید اتحادیه و کارگروه شهرستان باشند، سهمیه اقتصادی آن‌ها از محل سهمیه آرد شهرستان تأمین شود به طوری که از سهمیه روستایی و عشایری آن شهرستان کم نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اذعان کرد: در مرزهای میلک و میرجاوه باید با هدف كاهش قاچاق آرد و نان به كشورهای همسايه، جواز کسب نانوایی‌ در بازارچه صادر شود تا با دریافت سهمیه آرد صنف و صنعت (قيمت تمام شده آرد) شروع به کار کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۹۵


ارسال