پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴
مدیرعامل توزیع برق سیستان و بلوچستان:
سرقت روزانه تجهیزات برق سبب هدررفت بیت المال و خسارت به مردم می شود
 
خلیل عوض زاده گفت: سرقت روزانه تجهیزات برق سبب هدررفت بیت المال و خسارت به مردم می شود.
به گزارش عصرهامون؛ خلیل عوض زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در نشست بررسی و ارائه‌ راهکارهای پیشگیری از سرقت تأسیسات و تجهیزات برق سیستان و بلوچستان که امروز با حضور مدیران عامل شرکت انتقال و توزیع برق سیستان و بلوچستان، دادیار حقوق عامه دادستانی زاهدان و فرماندهان انتظامی نواحی مختلف این شهر برگزار شد، گفت: تامین برق مطمئن و پایدار مردم از دغدغه های مهم صنعت برق استان است و تمام تلاش خود را جهت تحقق این مهم به کار می گیریم.

وی حفاظت از تجهیزات و تاسیسات برق را امری بسیار مهم دانست و ادامه داد: با همکاری هر چه بیشتر با دادگستری و نیروی انتظامی استان تلاش می کنیم تا زمینه جرم را به پایین ‌ترین حد خود رسانده و برق پایدار و مطمئن را به منازل مردم برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: پرسنل نیروی انتظامی استان همواره در شناسایی و اعمال قانون سارقین شبکه ها و تاسیسات برق کمک کننده بودند، اما نیاز است این همکاری بیش از پیش افزایش یابد.

عوض زاده با بیان اینکه سرقت تجهیزات برق، در استمرار خدمات رسانی به مردم اختلال ایجاد می کند گفت: سرقت تاسیسات و تجهیزات شبکه برق علاوه بر اینکه باعث خسارت به شبکه توزیع برق و هدر رفت بیت المال می شود با ایجاد خاموشی و نوسان، به تجهیزات برقی مشترکان نیز خسارت وارد می کند.

وی ادامه داد: بودجه و نیرویی که باید در بخش توسعه و احداث شبکه های برق انجام شود، متاسفانه با سرقت روزانه تجهیزات شبکه برق به اصلاح و احداث مجدد شبکه ها پرداخته می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که مدتی است گریبانگیر صنعت برق شده، گسترش غیرقانونی دستگاه‌های پر مصرف استخراج رمز ارز (ماینر) است.

وی به سهم بالای مصرف برق دستگاه های ماینر اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات مهمی که توسط شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان دنبال می شود شناسایی و کشف مراکز تولید رمز ارز است.

وی ادامه داد: با تلاش پرسنل این شرکت، همکاری مردم و نیروی انتظامی تاکنون ۷۱۳ دستگاه ماینر در این استان کشف و ضبط شده است.

بازدید منظم از مراکز ضایعاتی در کاهش ارتکاب به جرم نقش دارد

ابوالفضل احمدزاده، دادیار حقوق عامه دادستانی زاهدان در ادامه این نشست صیانت از حقوق عامه را تکلیف همگان دانست و اظهار داشت: چهار تکلیف شرعی، قانونی، اخلاقی و انسانی از نکات مهمی است که باید همه به آن توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مواجه با پدیده سرقت، تخریب اموال و تاسیسات عمومی ضابطان طبق چهار تکلیف عنوان شده باید عمل کنند.

این مقام قضایی تصریح کرد: با توجه به سرقت تجهیزات و تاسیسات صنعت برق اقدامات مقابله ای باید شدت گرفته و گزارش اقدامات ارائه شود.

دادیار حقوق عامه دادستانی زاهدان بیان کرد: بازدید منظم از مراکز ضایعاتی و تعامل با بزرگان و ریش سفیدان مناطق، نقش مهمی در کاهش ارتکاب به جرم دارد.

وی به اقدام خوب شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در تهیه و انتشار جدول خاموشی های احتمالی اشاره کرد و افزود: این خاموشی ها در بازه زمانی ۲ ساعته تعریف شده و طبق جدول خاموشی اعمال می شود لذا مردم این استان اگر دچار خاموشی طولانی و خارج از برنامه شدند مراتب را به مرکز اتفاقات ۱۲۱ این شرکت اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۳۰


ارسال