پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۳
یک کارشناس سیاسی مطرح کرد؛
تکیه بر توان داخلی و نیروی جوانان راهکار حل مشکلات کشور/تحریم های کرونایی با اقدام جهادی دولت جدید در هم شکست
 
پرویز رضا میرلطفی گفت: رفع مشکلات اقتصادی در گرو شناخت و به حرکت درآوردن ظرفیت‌هایی است که سالهاست از سوی مسئولین کشور مورد بی مهری واقع شده است.
به گزارش عصرهامون؛ پرویز رضا میرلطفی کارشناس سیاسی در گفت و گو با زاهدنیوز؛ بیان کرد: همه مردم خود را صاحب انقلاب دانسته و دفاع از انقلاب و آرمان های آن را از وظایف اصلی خود می دانند. چراکه رهبر انقلاب مرجع دینی بوده و مردم کلام و رفتار او را برای خود حجت می دانند و اجرای فرمان او را از وظایف شرعی خود می شمارند.

وی افزود: رهبر انقلاب که مسئولیت را براساس وظیفه دینی عهده دار شده، برقراری عدالت اسلامی و خدمتگذاری به مردم را از وظایف اصلی خود دانسته و همواره دیگر مسئولان نظام را به این امر توصیه می کند که مردمی بودن و دوری از اشرافی گری یکی از توصیه های همیشگی ایشان به همه مسئولان است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی که بر پایه آموزه های دینی و برگرفته از سنت پیامبر و سیره ائمه اطهار (ع) بنا نهاده شده، محو طاغوت و تفکر طاغوتی است ؛ برهمین اساس صفاتی مانند تجمل گرایی، اشرافی گری را مردود دانسته و مسئولان را که سرآمد امت انقلابی هستند از این صفات ناپسند بر حذر می دارد.

میرلطفی تاکید کرد: یکی از ملاک های سنجش مسئولان با معیارهای انقلاب، شیوه زندگی و نوع رفتار آنان با مردم است، مسئولان و مدیران جامعه به هر مقدار که به این معیار ها پایبند باشند از صفات مغایر با آرمان های انقلاب فاصله گرفته و خود را با ارزش های اسلامی و انقلابی هماهنگ خواهند کرد و به هر میزان که تجمل گرایی و اشرافی گری در وجود آنان رخنه کرده باشد از آرمان ها و ارزش های انقلابی دور می شوند.

گره زدن اقتصاد به تحریم‌ها سبب بلاتکلیفی اقتصادی در هشت سال گذشته

وی ادامه داد: مسئولانی که از جایگاه خود برای ثروت اندوزی بهره ببرند از عامه مردم فاصله خواهند گرفت و قادر به درک شرایط مردم و رسیدگی به مشکلات آنان نخواهند بود بنابراین اعتماد مردم به مسئولان کاهش یافته و این امر موجب فاصله بیشتر میان ملت و دولت خواهد شد.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: اگر هدف مدیریت در راستای خدمت به مردم، تعهد و اخلاص نیت به اسلام و انقلاب اسلامی باشد، روح ایثار، عشق و فداکاری در راه خدا در فرد پرورش می یابد، رهبر معظم انقلاب از کار و تلاشی که با نیت الهی و مبتنی بر علم و درایت انجام گیرد به مدیریت جهادی نام برده و عنوان کرده اند«ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم و هر جا یک مدیریت انقلابی ، فعال پر تحرک داشتیم کار پیش رفته است.

وی تصریح کرد: در کلام رهبر انقلاب، مردم سالاری همان جمهوریت  یعنی مردم‌سالاری به معنای واقعی کلمه با اعتقاد و حرکت در جهت اسلام  است و اسلامیت و جمهوریت کاملا در هم تنیده هستند، دولت باید طبق سفارشات مقام معظم رهبری با کار و تلاش پرانگیزه راه را برطرف کردن مشکلات کشور و رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه هموار کنند.

میرلطفی عنوان کرد: همان طور که مقام معظم رهبری نیز بیان کردند یکی از مشکلات اقتصاد ما در چند سال اخیر این بوده که گفته شده تحریم برداشته شود اینگونه می شود و این اگر اگرها اقتصاد را سردرگم نگه می‌دارد،  اگر مسئولین اجرایی کشور صرفا با نگاه به بخش خالی لیوان که همان مقوله تحریم است قصد اداره کشور را داشته باشند، کماکان با همین مشکلات موجود دست و پنجه نرم خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه گره زدن اقتصاد به تحریم‌ها در دولت گذشته، سبب بلاتکلیفی اقتصادی کشور شد، ادامه داد: رفع مشکلات اقتصادی در گرو شناخت و به حرکت درآوردن ظرفیت‌هایی است که سالهاست از سوی مسئولین کشور مورد بی مهری واقع شده و نباید اقتصاد را معطل مسائل خارجی نمود بلکه راه حل مشکلات اقتصادی را باید در پتاسیل های داخلی جست و جو کرد.

لزوم بهره گیری از ظرفیت جوانان در اداره کشور

وی افزود: کم توجهی به جوانان و عدم بهره‌مندی از آنها برای پیشرفت کشورمان یکی از مشکلات در دو دهه گذشته در مدیریت کشور است و متاسفانه از این پتانسیل به خوبی استفاده نشد. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید ویژه‌ای روی جوانگرایی در مناصب مدیریتی داشتند پس ما باید زمینه شکل‌گیری این مهم را فراهم کنیم و از عنصر جوانی در دولت آینده بهترین استفاده را برای پیشرفت کشور داشته باشیم و بدون شک این موضوع سبب تحول در کشور و خروج از رکود اقتصادی خواهد شد.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: برخورد با مفسدين اقتصادي از جمله مطالبات جدی مردم از مسئولان کشور و قوای سه گانه است ، دولت بايد تلاش کند تا از ايجاد فساد در کشور جلوگيري کند و مبارزه با فساد را به طور جدی در دستور کار قرار دهد که شفافیت در عملکرد یکی از پیش زمینه های مهم در این راستا است.

وی با اشاره به موفقیت دولت سیزدهم در رکورد شکنی واردات واکسن کرونا، گفت: عده ای از غربگرایان سعی داشتند تا برای دستیابی به اهداف سیاسی خود، موضوع واردات واکسن به مسئله FATFگره بزنند و حتی برخی چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب به دنبال القای این بودند که نپیوستن به  این معاهده عامل عدم موفقیت ایران در واردات واکسن است اما رکوردشکنی ورود واکسن در دولت سیزدهم نشان داد که حل مشکلات با تدبیر واقعی قابل رفع است و مدعیان گذشته باید علت ادعای نادرست خود را توضیح دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۳۲


ارسال