شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تحمیل عواقب ناگوار ابرچالش آب بر زیست بوم سیستان و بلوچستان/عزم جدی دولت انقلابی برای رفع مشکلات استان های کم برخوردار
 
اسماعیل حسین زهی گفت: بحران آب در سیستان و بلوچستان به عنوان یک ابر چالش اجتماعی بزرگ، آثار و عواقب ناگواری را بر زیست بوم این استان تحمیل کرده است.
به گزارش عصرهامون؛ اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین، نصرت آباد و تفتان در مجلس بیان کرد: سیستان و بلوچستان سرشار از ذخایر، منابع و پتانسیل های بی نظیر خدادادی و دارای جغرافیایی خاص و استراتژیک است، به گونه ای که اقلیم و شرایط آب و هوایی متنوع این استان در دیگر نقاط کشور نظیر ندارد.
 
وی افزود: بهره گیری صحیح، علمی و بهینه از این مواهب ارزشمند، نه ‌تنها سبب پیشرفت و آبادانی استان می شود، بلکه اقتصاد کشور را رونق خواهد بخشید.
 
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان اذعان کرد: وضعیت سرانه آموزشی، تخت بیمارستانی، بهره مندی از نعمت برق، آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، بزرگراه، اینترنت پر سرعت و حتی آنتن دهی خطوط تلفن همراه در این خطه نامطلوب بوده و با میانگین کشوری اختلاف فاحشی دارد.
 
به گفته وی، بحران آب در سیستان و بلوچستان به عنوان یک ابر چالش اجتماعی بزرگ آثار و عواقب ناگواری را بر زیست بوم این استان تحمیل کرده است. رفع این مشکل نیازمند اجرایی شدن پروژه حیاتی انتقال آب از دریای عمان به عنوان برنامه بلندمدت و پایدار و برنامه ریزی و اقدامات ویژه در کوتاه مدت است.
 
حسین زهی با بیان این که بسیاری از پروژه‌های عمرانی سیستان و بلوچستان علی‌رغم کلنگ‌زنی درسال های گذشته، همچنان بلاتکلیف است، گفت: در صورت تداوم بهره‌مندی معمول از تخصیص اعتبارات، این مشکلات در سال‌های آینده نیز ماندگار خواهد بود، بنابراین می طلبد که این عقب ماندگی ها را در زمان کوتاه تری جبران شود.
 
وی با بیان این که تلاش و پیگیری شبانه روزی دولتمردان طی روزهای اخیر و سفرهای استانی زود هنگام رئیس جمهوری را به فال نیک می گیریم، اضافه کرد: انجام این سفرها با اولویت استان‌های کم ‌برخوردار، نشانگر عزم و اهتمام جدی دولت و ضرورت توجه بیشتر به این مناطق است که امیدواریم منشأ خیرات و برکات باشد.
 
نماینده مردم خاش در مجلس با اشاره به این که روحیه بالای انقلابی، تفکرات جهادی و انگیزه خدمت در وجود مسئولان دولت سیزدهم بر کسی پوشیده نیست، ابراز امیدواری کرد: این دولتمردان شور و نشاط سیاسی و استمرار و رعایت حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی را به مفهوم واقعی آن در سطح جامعه تحقق بخشند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۴۴


ارسال