پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷
طی تفاهم نامه سه جانبه صورت گرفت؛
اجرای پروژه کشاورزی قراردادی کشت پنبه در سیستان و بلوچستان
 
تفاهمنامه سه جانبه اجرای پروژه کشاورزی قراردادی کشت پنبه در سیستان و بلوچستان امضا شد .
به گزارش عصرهامون، در نشستی که امشب با حضور نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی و جمعی از مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و مدیر شرکت روژین تاک و رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در محل سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد تفاهم‌نامه کشت قراردادی پنبه در استان سیستان و بلوچستان به امضا رسید.

محمدعلی نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان بیان کرد: این پروژه در راستای سیاست های کلان وزارت جهادکشاورزی و در راستای توسعه کشاورزی تجاری، توسعه کشاورزی قراردادی و تکمیل زنجیره های ارزش و ارتقای بهره وری بخش کشاورزی و حرکت در مسیر رعایت الگوی کشت، تدوین و اجرایی خواهد.

وی افزود:بر اساس این تفاهمنامه همکاری در زمینه کشت قراردادی محصول پنبه و محصولات درتناوب پنبه در فاز اول به مساحت دو هزار هکتار در منطقه دلگان و بمپور اجرا و این سطح در سال‌های آتی به ١۵ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد:اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در این قرار کلیه نهاده های کاشت، داشت و برداشت و نظارت بر مراحل انجام کار و خرید کلیه محصول تولید شده در مزرعه با قیمت توافقی را متعهد شده است.

وی تصریح کرد: با رفع ممنوعیت ۵٠ ساله کشت پنبه در سیستان و بلوچستان، کشت قراردادی پنبه در منطقه موجبات توسعه سرمایه‌گذاری ، افزایش اشتغال پایدار در حوزه مرکزی استان سیستان و بلوچستان و رونق فعالیت های کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر را فراهم خواهد کرد.

گفتنی است سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران طرفین این تفاهمنامه می‌باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۵۵


ارسال