دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰
رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر؛
۷۵۰ کیلوگرم تخم مرغ با تاریخ تقلبی کشف و ضبط شد/عمر ماندگاری تخم‌مرغ در شرایط مناسب ۳۰ روز است
 
محمد امین حسینی گفت: پس از بازدید کارشناسان اداره دامپزشکی مقدار ۷۵۰ کیلوگرم تخم مرغ با تاریخ تقلبی در ایرانشهر کشف و ضبط شد.
به گزارش عصرهامون محمد امین حسینی، رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: پیرو بازدید کارشناسان این ارگان مقدار ۷۵۰ کیلوگرم تخم مرغ با تاریخ تولید ۱۸ مهرماه سال ۱۴۰۰ کشف و با دستور مقام قضایی جهت معدوم سازی جمع آوری شد و برای واحد متخلف پرونده قضایی نیز تشکیل شد.

وی افزود: پیرو بازدیدهای روزانه کارشناسان دامپزشکی شهرستان ایرانشهر از مراکز عرضه و توزیع تخم مرغ که شامل عمده فروشی ها، سردخانه های نگهداری تخم مرغ،سوپرمارکت ها و شیرینی پزی ها صورت می پذیرد، این مقدار محموله در یکی از مراکز عمده عرضه و توزیع کشف و ضبط شد.

این مقام مسئول از تمامی شهروندان خواست در خرید تخم مرغ، حتما به تاریخ تولید و انقضای درج شده روی آن دقت کنند و از خرید تخم مرغ های که خارج از  یخچال نگهداری شده اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: خریداران تخم‌مرغ حتما به این مسئله توجه داشته باشند که این محصول در مدت زمان یک ماه، آن هم در شرایط نگهداری در یخچال قابل استفاده است.

حسینی خاطرنشان کرد: تخم مرغ یک فرآورده خام دامی است که در صورت عدم رعایت شرایط مناسب دما و رطوبت به سرعت فاسد می شود که مهمترین علامت آن مخلوط شدن زرده و سفیده تخم مرغ بوده که به کلیه مراکز تولید و عرضه آن تاکید شده که در از زمان تولید تا عرضه زنجیره سرد این محصول را حفظ کنند.

وی عنوان کرد: شهروندان گوشت و فرآورده های دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز دارای مجوز فعالیت از سوی دامپزشکی تهیه کنند و تخلفاتی را که مشاهده می کنند به کارشناسان این اداره گزارش دهند.

انتهای پیام/ انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۶۹


ارسال