دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماز جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا در مصلی این شهر برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های نماز جمعه گفت: ۳۱ شهریور ماه سالروز آغاز هفته دفاع مقدس در سال ۱۳۵۹ است که یادآور رشادتهای رزمندگان و دلاور مردان میهن اسلامیست.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاهها و مدارس ما باید به عنوان واحد درسی تدریس شود تا ارزشهای دفاع مقدس در بین نسل جوان نهادینه شود.


وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام از ارزش ها، خاک و ناموس جانانه دفاع کردند گفت: نسل امروز باید بداند که امنیت و آرامش امروز مرهون مجاهدت ها و رشادت های شیرمردانی است که جانشان را فدا کردند.

امام جمعه بنجار تصریح کرد: امروز گرچه دشمن جرات حمله نظامی را ندارد ولی جنگ اقتصادی، روانی و فرهنگی را دنبال می کند که می طلبد تا همه هوشیار باشیم.


وی گفت: با روی کار آمدن دولت جدید امید به آینده در بین مردم افزایش پیدا کرده و امیدواریم این امید با اقدامات عملیاتی مستمر باشد و وضعیت اقتصادی و معیشتی بهبود پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین پارسا خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم مراقب لایه میانی و درونی دولت باشید که شبکه نفوذ در آن رخنه نکند تا امید مردم را به ناامیدی تبدیل شود.

وی ادامه داد: برخی از مسئولان با ندانم کاری رویکرد دولت مردمی و انقلابی را عوض نکنند اگر هوشیار مباشیم قطعا دشمن از طریق نیروی های داخلی ضربه خواهد زد .‌

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به موضوع انتخاب استاندار جدید اشاره کرد و افزود : آقای خیابانی شخصیتی است که می توانست حتی به عنوان یکی از وزرا بکارگیری شود.

وی گفت: استاندار جدید با استفاده از متخصصین و نیروهای توانمند بومی مشکلات را حل کند و موضوعاتی اساسی روی زمین مانده مثل ساماندهی مرز ،منطقه آزاد، ریز گردها ،احیای تالاب هامون، پیگیری حق آبه و اشتغالزایی را پیگیری کند.

امام جمعه بنجار گفت: استاندار سیستان و بلوچستان با ساماندهی مرز و قطع دستان مفسدین و ویژه خواران کاری کند که مردم کف خیابان از منافع مرز بهره مند شوند .


وی به نتایج و مصوبات سفر اداری خود به تهران اشاره کرد و گفت: در بحث اشتغالزایی و احداث خانه محرومین و مساجد و خانه های عالم و کمک های مومنانه تحولات خوبی در سطح منطقه رخ خواهد داد و همه باید همت کنیم که چهره فقر و محرومیت رو برطرف کنیم و عزت واقعی را به مردم برگردانیم .

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۹۲


ارسال