سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
انجام چهار عملیات توسط محیط بانان در تالاب هامون طی یک روز/از دستگیری شکارچیان تا توقیف کامیون برداشت ماسه از بستر تالاب
 
وحید پورمردان گفت: محیط بانان سیستان طی یک روز موفق به اجرای چهار عملیات در راستای شناسایی و دستگیری متخلفان زیست محیطی در حوزه تالاب هامون شدند.
وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل طی گشت و کنترل در مناطق دُراجی چند تن متخلف را شناسایی کردند و پس از تعقیب و گریزی چند ساعته موفق به دستگیری آنها شدند.

وی ادامه داد: از شکارچیان غیر مجاز دستگیر شده تعداد دو  قبضه سلاح شکاری و مقادیر قابل توجهی قشنگ و یک قطعه پرنده دراج کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اضافه کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در زمان برگشت از مناطق به سمت پاسگاه محیط بانی، در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون یک دستگاه کامیون کشنده از نوع خاور را که در حال تخریب و برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر تالاب بود شناسایی و توقیف کردند.

وی گفت: در ادامه گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در پناهگاه حیات وحش هامون و مناطق دراجی در ساعت یک بامداد موفق به شناسایی و دستگیری چند تن متخلف که در حال برداشت غیرمجاز نی در تالاب بودند، شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: آن ها پس از چند ساعت گشت شبانه در ساعات اولیه بامداد موفق به دستگیری دو تیم شکارچی به همراه سه قبضه سلاح شکاری و تعدادی قشنگ و ادوات شکار و دو قطعه پرنده از نوع دراج شدند و پس از یک شبانه روز گشت و کنترل و تعقیب وگریز متخلفین دستگیر شده به همراه مستندات به مقام قضایی شهرستان جهت پیگیری موضع تحویل شدند.

وی خاطرنشان کرد: یک روزکاری عادی برای محیط بان، سراسر از زندگی بخشیدن به طبیعت و مملو از گرفتاریهای یک شغل است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۴۶


ارسال