جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خبر داد؛
آزادی ۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰
 
عبدالحسین سجادی گفت: در ۶ ماه اول سال جاری ۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد سیستان و بلوچستان با کمک خیرین، کمک های بلاعوض و تسهیلات ستاد دیه و اخذ گذشت از شکات و دیگر منابع آزاد شدند.
عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ۶ ماه اول سال جاری ۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد سیستان و بلوچستان با کمک خیرین، کمک های بلاعوض و تسهیلات ستاد دیه و اخذ گذشت از شکات و دیگر منابع آزاد شدند.

وی تصریح کرد: مبلغ بدهی این مددجویان بالغ بر ۱۳۲ میلیارد ریال بوده که با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان، بیش از ۵۱ میلیارد ریال از شکات رضایت و گذشت اخذ شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: همچنین بیش از ۱۶ میلیارد ریال توسط خیرین و ستاد دیه و صندوق تأمین خسارت های بدنی بصورت کمک های بلاعوض و تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش کمک های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بر فرهنگ سازی در این زمینه تأکید کرد.

سجادی گفت: علاوه بر برگزاری هر ساله جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان، ستاد دیه در همایش ها و مناسبت های مختلف مذهبی با دعوت از خیرین سعی در نهادینه کردن موضوع آزادسازی زندانیان دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۷۵


ارسال