پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶
در گفت و گو با یک رزمنده بلوچ دوران دفاع مقدس عنوان شد:
عشق به انقلاب و رهبری قوم و مذهب نمی شناسد/لبیک مردم به امام خمینی(ره) موجب دلسردی اشرار و گروهک های تجزیه طلب شد
 
رستم بامری گفت: در دوران دفاع مقدس، جوانان منطقه دلگان در لبیک به فرمان امام خمینی (ره) راهی جبهه های حق علیه باطل شده و موجب دلسردی اشرار و گروهک های تجزیه طلب شدند.
به گزارش عصرهامون، رستم بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، جولان اشرار از یک طرف و گروهک های تجزیه طلب از طرفی دیگر باعث شده بود که جو سیستان و بلوچستان ناامن شود.

این رزمنده بلوچ ادامه داد: با تشکیل سپاه پاسداران و کمیته انقلاب، جوانان بسیار زیادی از منطقه دلگان برای حفظ و حراست از نظام و تامین امنیت جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان جذب این نهادهای مقدس شدند.

وی تصریح کرد: برخی از نوجوانان این منطقه برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی، راهی سنگرهای حوزه علمیه شدند که بسیاری از آنان پس از چند سال به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند.

بامری عنوان کرد: با حمله همه جانبه رژیم بعث عراق به کشورمان در ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹، جوانان منطقه دلگان اعم از پاسدار، بسیجی، طلاب و برخی هم در لباس مقدس سربازی در لبیک به فرمان امام خمینی (ره) راهی جبهه های حق علیه باطل شدند.

این رزمنده بلوچ گفت: تعداد بسیار زیادی از آن جوانان مانند پاسدار علی اکبر رخشانی، روحانی رحمت الله بامری، روحانی خدابخش عبداللهی ، سرباز میرک بامری، بسیجی محمد بامری، روحانی پاسدار رضا فولادی، روحانی باران بامری و... به مقام شهادت نائل آمدند.

وی با اشاره به اینکه حتی در برخی خانواده ها همه اعضای خانواده و یا دو نفر از فرزندان خانواده به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند، افزود: من در لباس جهاد سازندگی و برادرم به عنوان روحانی به جبهه اعزام شدیم که برادرم روحانی شهید رحمت الله بامری در منطقه عملیاتی غرب کشور به شهادت رسید.

بامری اضافه کرد: مردم این منطقه در تمامی صحنه ها پشتیبان و حامی نظام اسلامی بوده اند که در قضایای حمله و تعرض داعش و گروه های تروریستی به حرم ائمه اطهار(ع) در عراق و سوریه، تعداد بسیار زیادی از جوانان شهرستان دلگان به این مناطق اعزام که برخی از آنان شهید و برخی هم جانباز شدند.

این رزمنده بلوچ گفت: اکنون هم که بیماری کرونا، شرایط و وضعیت را به گونه ای بحرانی کرده است، جوانان و مردم این منطقه در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با این ویروس منحوس به میدان آمده اند.

بامری خاطرنشان کرد: مردم این منطقه تا پای جان برای دفاع از این نظام اسلامی ایستاده اند و هیچگاه میدان مبارزه با دشمن را خالی نخواهند کرد.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۷۶
مرجع : عصرهامون


ارسال