دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵
مدیر حوزه علمیه اهل سنت خواهران ایرانشهر؛
زنان ایرانی همچون حضرت زینب(س) الگوی صبر در دفاع مقدس بودند
 
سکینه نارویی گفت: زنان ایرانی همچون حضرت زینب(س) الگوی مدیریت جهادی، صبر و مقاومت در دفاع مقدس بودند.
به گزارش عصرهامون سکینه نارویی، مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: یک هزار و ۴۲۸ نفر از زنان ایرانی طی سال های دفاع مقدس شهید شدند که البته بیشتر در شهرهایی که بمباران شده بودند به شهادت رسیدند و ۵۰۰ نفر از این افراد جز رزمندگان به شمار می روند.

وی افزود: در متون تاریخی اغلب از نقش زنان درباری و از تاثیر بانوان غرب و شرق زده‌ یا به اصطلاح روشنفکری که دارای تحولات اجتماعی هستند سخن به میان آمده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: اما عده ای از زنان مسلمان در طول هشت سال جنگ تحمیلی گوش به فرمان ولی امر خود دادند و به منظور انجام تکلیف شرعی و الهی پا به میدان مبارزه گذاشتند.

وی اضافه کرد: از دهه ۱۳۴۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی زنان حضور گسترده تر و مستمرتری از خود نشان دادند.

وی عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان هنوز نیاسوده و خستگی یک مبارزه طولانی علیه رژیم پهلوی را از تن بیرون نکرده بودند که بار دیگر برخود تکلیف دانستند که برای دفاع از انقلاب به ایفای نقش های تازه تر و موثرتر در عرصه های جدیدتر بپردازند، از این رو شرکت در بحران هایی را که در گوشه و کنارکشور؛ به ویژه در کردستان برپا شده بود جز وظیفه خود می دانستند.

نارویی خاطر نشان کرد: فعالیت های همه جانبه زنان در دفاع مقدس را می توان به مثابه یکی از مهم ترین مصادیق مشارکت زنان در حمایت و صیانت از این مرز و بوم دانست.

وی اضافه کرد: یکی از عرصه هایی که زنان به خوبی در آن نقش خود را ایفا کردند حضور در دوران دفاع مقدس بوده که با شروع جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹زنان به عنوان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور وظیفه خود برای حفظ میهن از تجاوزدشمن به نحو مطلوب انجام دادند و با توجه به شرایط موجود ایفای نقش کردند.

نارویی عنوان کرد: زنان شرکت کننده در جنگ تحمیلی همچون سربازان گمنامی بودند که بار سنگین تدارکات جبهه جنگ و برخی وظایف دیگر را بر دوش می‌کشیدند و هجوم یک باره دشمن به مناطق مرزی و هم چنین بمباران های هوایی به شهرها ایجاب می کرد که آنان به صورت مستقیم در مناطق جنگی حضور پیدا کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت خاطرنشان کرد: زنان ایرانی باز آوری رفتار و سیره حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) و دیگر زنان قهرمان صدر اسلام بودند که به وظیفه الهی و انسانی خویش در طول دفاع مقدس عمل کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۸۴


ارسال