دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
تبیین ارزش های دفاع مقدس وظیفه ای همگانی و مستمر/لزوم تجهیز جامعه در برابر جنگ نرم دشمنان
 
مولوی سلامی گفت: امروز گفتمان مقاومت در عرصه های اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد، دشمن که از جنگ نظامی نتیجه نگرفته به دنبال مبارزه فرهنگی و اقتصادی با ملت ایران است.
به گزارش عصرهامون، مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: ملت ایران در کنار نیروهای نظامی در هشت سال دفاع مقدس فداکاری های زیادی انجام دادند و رشادت های رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی بی نظیر بود و وظیفه ماست تا این فداکاری ها را برای جوانان و نسل های آینده تبیین و به آنها منتقل کنیم.

وی افزود: نسل جوان با درک از خودگذشتگی رزمندگان می توانند با قدرت بیشتری از انقلاب دفاع کنند و لازمه ماندگاری ارزش های دفاع مقدس، تبیین پیوسته و مستمر این فداکاری ها توسط رسانه ها و بزرگان و پیشکسوتان دوران جنگ تحمیلی در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: بیان رشادت های رزمندگان و شهدای دفاع مقدس تنها به زمان و مناسبت های خاص محدود نشود بلکه کل ایام سال باید این فرهنگ مقدس در جامعه تبیین و جاری باشد تا نسل های جدید درک واضحی از این ایثار و فداکاری ها داشته باشند و گذر زمان این مجاهدت ها را به دست فراموشی نسپارد و از هر وسیله ای مانند مدارس و دانشگاه ها برای ماندگاری جریان دفاع مقدس و تبیین این فرهنگ اصیل استفاده کرد.

مولوی سلامی تاکید کرد: امروز گفتمان مقاومت در عرصه های اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد، دشمن که از جنگ نظامی نتیجه نگرفته به دنبال مبارزه فرهنگی و اقتصادی با ملت ایران است چرا که از مقابله آشکار و نظامی با ملت ما نتیجه نگرفته و به دنبال نبرد پنهان در سایر زمینه هاست.

وی ادامه داد: دشمن در جنگ سرد در روبروی ما قرار دارد اما در جنگ نرم نمی توان لشکر دشمنان و ابزار آن را تشخیص داد بنابراین باید آمادگی لازم را برای مقابله با دشمن داشته و با آگاهی و ابزار لازم به نبرد دشمنان برویم، سطح آگاهی مردم را نسبت به حربه های اقتصادی و فرهنگی دشمن بالا ببریم تا از دشمنان عقب نیفتاده بلکه جلوتر حرکت کنیم.

این کارشناس مذهبی اذعان کرد: ما باید ابزار رسانه ای دشمنان برای جنگ نرم فرهنگی را به خوبی باید بشناسیم و خود را برای مقابله با آن تجهیز کنیم رسانه ها و تولید محتوای دینی و انقلابی ما باید چنان قوی و ارزشمند باشد که دشمن نتواند اهداف خود را برای تخریب فرهنگ و دین مردم پیاده کند چرا که دشمنان درصدد تخریب ذهن و افکار نسل جدید از طریق فضای مجازی و رسانه های مختلف است و ما باید با توان دوچندان از ارزش های دینی و فرهنگی خود در این عرصه دفاع کنیم.

وی اذعان کرد: زنده نگاه داشتن فرهنگ شهادت در جامعه سبب حفظ دین و ارزش های اسلامی است اسلام دین جنگ نیست بلکه مذهب دفاع است اما هنگامی که دشمن جنگ را بر ما تحمیل کرد با تمام توان باید به دفاع برخاست .

وی افزود: همه ما باید در مسیر دفاع از ارزش های اسلامی و سرزمین باید از جان خود بگذریم و آماده شهادت باشیم همان گونه که امام حسین(ع) برای دفاع از دین بهترین سرمایه اش یعنی خانواده خود را فدای اسلام کرد و این درس بزرگی برای مسلمانان است، اگر دشمن با همه قوا به سرزمین اسلامی حمله کند دفاع از اسلام و مسلمین بر همه واجب خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۰۹


ارسال