سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵
در سال زراعی جاری؛
خرید تضمینی محصولات کشاورزی منوط به بیمه محصولات شد
 
در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی منوط به بیمه بودن محصولات شد.
به گزارش عصرهامون، امان اله طوقی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان صبح امروز در نشست ستاد بیمه محصولات کشاورزی استان با اشاره به اعلام هشدارهای هواشناسی مبنی بر کاهش نزولات جوی در پاییز امسال، گفت: بیش از ٢٢ محصول استراتژیک کشاورزی در چتر حمایتی بیمه قرار دارند و ضروری است بانک کشاورزي با استقرار کارگزاران بیمه در شهرستان ها، کشاورزان را در بیمه کردن محصولات ترغیب کنند.

بیمه، تنها راه کمک به کشاورزان خسارت دیده

وی افزود: تنها راه کمک به کشاورزان خسارت دیده، فقط از طریق بیمه امکان پذیر خواهد بود و در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات توسط دولت منوط به بیمه بودن محصول شده است.

عبدالحمید فیروزی، معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزي استان در این نشست اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون بابت خسارت های وارده در کلیه زیر بخش‌های کشاورزی، بیش از ٣٢١ میلیارد ریال غرامت به حساب بیمه گذاران خسارت دیده در سطح سیستان وبلوچستان واریز شده است.

وی بیان کرد: به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تفاهم‌نامه منعقد شده است.

وی با توجه به تغییرات اقلیمی و آب وهوایی و تدوام خشکسالی در استان، خواستار تحت پوشش قرار گرفتن کامل محصولات کشاورزی خصوصا کشت های پاییزه و کشت های قرار دادی شد.

گفتنی است در این نشست معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی و ادارات وابسته سازمان جهادکشاورزی و نمایندگانی از ستاد بحران استانداری، هواشناسی، نظام دامپزشکی حضور داشتند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۱۱


ارسال