دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
افزایش 95 درصدی بارش‌های تابستانه در سیستان و بلوچستان/ آخرین روز تابستان هم بارانی است
 
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی بارش های تابستانه استان 95 درصد بیشتر از نرمال شد اما این بارندگی ها نتوانسته کسری64 درصد بارش استان را جبران کند.
علی ملاشاهی،رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: از ابتدای تابستان تا امروز حدود 20 میلی متر باران در استان باریده که این بارش ها 95.1 درصد بیشتر از نرمال است.

وی افزود: اگرچه سیستان و بلوچستان تابستان را پرباران سپری کرد اما کم بارشی شدید در پاییز و زمستان سبب شد تا استان سال زراعی را با کاهش 64 دردصدی باران به پایان برساند.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ابتدای سال زراعی تا کنون فقط 35 میلی متر باران در استان باریده که تنها 5 میلی متر آن مربوط به پاییز و زمستان گذشته بوده است.

ملاشاهی ادامه داد: علاوه بر این، سیستان و بلوچستان در سال زراعی 1400-1399 کم بارش ترین استان کشور نیز شد، بطوریکه اختلاف بارش استان با دومین استان کم بارش کشور یعنی هرمزگان معادل 43 درصد بارش های امسال است.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود امروز و فردا نیز بارش های همرفتی در برخی مناطق جنوب شرق، مرکز و نیمه جنوبی استان ادامه یابد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۳۰


ارسال