سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
نمادی از پایداری و مقاومت؛
روایت ایثارگری؛ از دفاع مقدس تا مدافعان سلامت/اینجا راه رزمندگان انقلاب اسلامی ادامه دارد
 
فرزندان ایران اسلامی این روزها در لباس مدافعین سلامت و در صحنه مقابله با کرونا، بار دیگر حال و هوای هشت سال دفاع مقدس را در یادها زنده کردند و با به نمایش گذاشتن جلوه ای دیگر از پایداری و مقاومت، نشان دادند که راه رزمندگان انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون؛ هشت سال دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است، همان روزهایی که دلاورمردان ایران اسلامی با مجاهدت و ایثارگری در جبهه حق علیه باطل حماسه آفرین شدند، رزمندگانی که صبر، عزت و همدلی را پیشه خود کردند و امنیت و سربلندی را برای کشورمان به ارمغان آوردند.
 
اما این روزها فرزندان ایران اسلامی در لباس مدافعین سلامت و در صحنه مقابله با کرونا، بار دیگر حال و هوای هشت سال دفاع مقدس را در یادها زنده کردند، مجاهدانی که طی قریب به ۲۰ ماه گذشته در خط مقدم نبرد با این ویروس منحوس، با تمام وجود پای کار آمدند تا نشان دهند تا دنیا دنیاست، قلب های همه ایرانیان برای هم می تپد و راه رزمندگان انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.  
 
آری، این بار جهادگران ایران اسلامی لباس رزم پوشیدند و در عرصه سلامت پا به میدان آمدند و با ایثارگری های شان بار دیگر عزت و اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشیده و قاب دیگری از ایثار، شجاعت، صبر و استقامت را به تصویر کشیدند، مجاهدانی که تعداد زیادی از آن ها در این مسیر به دیار حق شتافتند و شهید مدافع سلامت لقب گرفتند.
 

ایثار و رشادت های ماندگار مدافعان سلامت
 
در همین راستا، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: تقریبا ۲۰ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می گذرد، از ابتدای این بیماری کادر بهداشت و درمان جانانه وارد عمل شدند و رشادت های زیادی از خود نشان دادند، در همین مسیر بیش از ۳۰۰ نفر از عزیزانمان از کادر بهداشت و درمان، اساتید، پزشکان و پرستاران، نیروهای اورژانس ۱۱۵، خدمه، بهورزان و بهداشتیاران را از دست دادیم.
 
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان شهدای زیادی را در ایام کرونا داشتیم، مدافعان سلامتی که هیچ گاه عقب نشینی نکردند، بهانه نیاوردند و تمام این مدت با همه توان تلاش کردند تا جان هموطنان مان را نجات دهند.
 

نقش ماندگار کادر بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس
 
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز وقتی قرار بود عملیاتی صورت بگیرد، کادر بهداشت و درمان از یک یا دو شب قبل در قالب تیم های اضطراری وارد منطقه می شدند و در بیمارستان های صحرایی زمانی که عزیزانی در عملیات ها دچار ضایعات می شدند، عمل های جراحی بزرگی را انجام می دادند.
 
وی اضافه کرد: دو بار فرصت و توفیق حضور در عملیات های مناطق جنگی را داشتم و از نزدیک شاهد کارهای بسیار بزرگ و مجاهدت های تیم های جراحی بود، ایثارگرانی که با تمام توان باعث می شدند جان مجروحان نجات پیدا کند، همه از اساتید بزرگ دانشگاه های کشور بودند و کارهای بزرگ و ماندگاری از خود بر جای گذاشتند.
 
شهریاری اذعان کرد: شرایطی که در دوران کرونا رخ داد شاید با زمان جبهه و جنگ قابل مقایسه نباشد، چراکه وقتی افراد در جبهه حضور پیدا می کنند، حضورشان فردی هست، اما وقتی با یک بیماری منحوسی مثل کرونا گرفتار هستیم، فردی که مبتلا می شود، خانواده اش را هم دچار مشکل می کند.
 

تقدیم ۳۰۰ شهید مدافع سلامت در میدان نبرد با کرونا

وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان در ۲۰ ماه گذشته بالای ۳۰۰ نفر شهدا داشتیم، در حالی که در هشت سال دفاع مقدس در جامعه پزشکی این همه تلفات و مشکل نداشتیم.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: همه این ها به ایمان واقعی تمامی گروه هایی که در خط مقدم مقابله با کرونا تلاش می کنند بر می گردد، علی الرغم برخی بی میلی ها و اقدام هایی که درصد اندکی از پزشکان انجام می دهند که مورد قبول جامعه پزشکی نیست، در مجموع وقتی اتفاقی در کشور رخ می دهد، جامعه پزشکی تمام مسائل را نادیده می گیرند و با تمام وجود حضور پیدا می کنند که باید از این عزیزان تشکر کرد.
 
وی افزود: باید یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی بداریم، امروز به برکت خون شهدا، ایثارگران و آزادگان است که ایران در دنیا به عنوان کشور صد در صد مستقل شناخته می شود، هیچ جای دنیا کشوری به استقلال جمهوری اسلامی نیست، به گونه ای که هیچ کس نمی تواند برای آن تصمیم بگیرد به جز ملت ایران، این شرایط مدیون امام خمینی (ره) و خلف صالحشان رهبر معظم انقلاب است که توانستند با تدابیری که اندیشیدند این نظام را به پیش ببرند و امروز در خیلی از زمینه ها به خودکفایی برسیم و حرف های زیادی در دنیا برای گفتن داشته باشیم.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۴۴


ارسال