دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
تربیت نیروهای متخصص در دانشگاه فرهنگیان نوید بخش تحول در جامعه است/ معلم عنصر مهم آموزش و پرورش برای دستیابی به رشد و بالندگی
 
رحمدل بامری گفت: تربیت و تکوین نیروهای زبده در آموزش و پرورش میتواند از مجرای دانشگاه فرهنگیان نویدبخش جامعه ای عاری از جهل، آسیب های اجتماعی و توام با تخصص و تعهد باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار در دیدار با رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان بیان کرد: به یُمن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرایط تحصیل برای همه مردان و زنان این سرزمین فراهم شده است تا بتوان فرزندانی در قامت مکتب اسلام و ایران بزرگ تربیت کنند.
 
وی ادامه داد: براستی که آموزش و پرورش از ستون فقرات هر جامعه ای است و میتواند بعنوان منبع و علل سایر صنایع در اقتصادی، سلامت فرد و رشد شخصی باشد.
 
فرماندارویژه چابهار تصریح کرد: یکی از عناصر مهم در آموزش و پرورش، معلمان آن جامعه هستند که میتوانند نیل و دستیابی به اهداف تعالی و رشد بالندگی جامعه و نظام سرافراز ایران رافراهم کنند.
 
بامری بومی گزینی را راز ماندگاری نیروهای آموزشی بر شمرد و اذعان کرد: رشد شاخص های پیشرفت و توسعه هر جامعه ای رابطه مستقیمی با میزان علم اندوزی و وجود نیروهای متخصص دارد در توزیع نیروهای انسانی استفاده از ظرفیت های بومی را جز لاینفک رفع کمبود نیروهای ماندگار خواهد بود.
 
وی در خصوص سهمیه های اختصاصی آموزش و پرورش در قالب ماده ۲۸ و آزمون سراسری، بومی گزینی (بوم از بوم) را ملاک بکارگیری نیروهای ماندگار دانستند.
 
فرماندار چابهار با انتقاد از شیوه پذیرش آزمون سراسری گفت: متاسفانه در آزمون سراسری سالجاری این امتیاز از فرزندان مناطق مختلف استان سلب شد و مناطقی که از نظر شاخص های کمی و کیفی در رتبه های پایین تری قرار داشتند شانس رقابت عادلانه آنان تقلیل یافت.
 
بامری ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به فرهنگیان، دانشجو معلمان و دانش آموزان شهرستان چابهار خواستار تخصیص سهمیه متناسب با شاخص های کمی و کیفی و رقابت بوم از بوم برای همه داوطلبان شد تا توازن، عدالت و رفع کمبود های نیرو ماندگار خاصا در مناطق محروم از امکانات فراهم شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۶۰


ارسال