دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹
فرماندار شهرستان کنارک:
۱۰۳هکتار بافت فرسوده در کنارک وجود دارد/ چادران به نماد امید آفرینی و اعتماد سازی تبدیل می شود
 
حمیدالدین یوسفی گفت: پروژه های باز آفرینی شهری در توسعه شهرستان تاثیر گذار است و حاشیه نشینی معضلی در شهرستان کنارک بوده که با هدف پایان حاشیه نشینی در شهرستان با جدیت در حال اجراست.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حمیدالدین یوسفی؛ فرماندار شهرستان کنارک در جلسه باز آفرینی شهری بیان کرد: با هدف پایان حاشیه نشینی در محله چادران تصمیمات جمعی گرفته شده و با حمایت ها و پیگیری های صورت پذیرفته و رفع موانع، چادران به نماد امید آفرینی و اعتماد سازی تبدیل خواهد شد.
 
وی افزود: ۹ فضای آموزشی درسطح شهرستان در حال احداث است و در شهر کنارک باتوجه به تراکم بالای جمعیت، سهم در حوزه های باز آفرینی سه پروژه مدرسه است.
 
وی ادامه داد: یک مدرسه تنها نیاز به محوطه سازی دارد و مدرسه جنب مسجد امام حسن (ع) و مدرسه کنار بیمارستان نیرو دریایی تنها فوندانسیون انجام شده که مجموع سه مدرسه ۴۶کلاس درس می باشد که بالغ بر نیمی از فضاهای آموزشی در شهر را به خود اختصاص داده است.
 
فرماندار کنارک با اشاره به ایجاد سیستم دفع فاضلاب شهری را یک از اولویت های شهر کنارک عنوان کرد و گفت: با عنایت به اینکه شیب شهر منفی است و شرایط نگران کننده ای را در زمان های مختلف بویژه بارندگی ایجاد می کند، موضوع فاضلاب شهری نیاز به اعتبار خاص دارد که این موضوع باید مورد توجه دستگاه های مربوطه قرار گیرد.
 
وی تصریح کرد: در زمینه باز آفرینی شهری  اقداماتی که صورت گرفته با ۳۰ درصد اعتبارات بوده و شهر کنارک دارای شاخص های بسیار خوبی از جمله قرار گرفتن در سواحل مکران و گردشگری است، بستر مناسبی برای توسعه همراه با استانداردهای شهرسازی داشته باشیم .
 
یوسفی خاطرنشان کرد: در شهرستان کنارک ۱۰۳هکتار بافت فرسوده وجود دارد  و ۱۲هکتار از اراضی گردشگری در این شهرستان نیر آزاد سازی شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۶۳


ارسال