سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمدعلی پوراحمدیان گفت: خدمت به خانواده شهدا بزرگداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است و ما وظیفه‌داریم درراه خدمت به این عزیزان تلاشی مضاعف کنیم.
به گزارش  عصرهامون به نقل از چهاربهاران، سرهنگ پاسدار محمدعلی پوراحمدیان؛ فرمانده سپاه شهرستان چابهار در دیدار با خانواده شهید پیوسته بیان کرد: تجلیل از مقام شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که با جانفشانی مانع از تصرف خاک کشور عزیزمان به دست بیگانگان شدند از کوچک‌ترین وظایف ماست.
 
وی افزود: امروز عزت و اقتدار واقعی از آن کسانی است که ادامه دهنده عملی راه شهدا باشند شهدایی که خودشان از سید و سالار شهیدان امام حسین «ع» الگو گرفته اند و در میدان ظلم ستیزی مجاهدت کردند.
 
فرمانده سپاه چابهار ادامه داد: با توجه به منزلت شهدا نزد پروردگار عالم، راه شهدا جاودانه است و در همه ادوار مورد توجه قرار دارد وما باید رهرو راه شهدا باشیم و زنگار قلب های ما را پاک می کند.
 
وی تصریح کرد: رزمندگان اسلام از آن جا که دفاع در برابر تهاجم بعثیان را مقدس می دانستند و کشته شدن در این راه را برای خود، مرگی سعادت آفرین و افتخارآمیز ارزیابی می کردند، نه تنها از دادن جان دریغ نمی ورزیدند که شیفته آن بودند.
 
پوراحمدیان گفت: بخشی از تاریخ هر ملتی را جنگ‌ها، به تعبیری دلاوری‌ها و ایستادگی‌های آن ملت تشکیل می‌دهد، حتی بخشی از هویت یک ملت مربوط به جهاد، مقاومت و ایستادگی آن ملت است.
 
وی با بیان اینکه جایگاه شهید و شهادت در فرهنگ و نظام اسلامی ما بسیار والا بوده و نمی‌توان آن را محدود به یک روز دانست، تصریح کرد: همه ایام متعلق به شهداست و ما همواره بایستی خود را مدیون شهدا و ایثارگران بدانیم.
 
فرمانده سپاه چابهار با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس دیدار و سرکشی و تجلیل از خانواده شهدا است افزود: برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده باید این فرهنگ با جدیت در برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی کشور مدنظر قرار گیرد.
 
پوراحمدیان خاطرنشان کرد: تکریم از خانواده های شهدا و ایثارگران وظیفه همه مسئولان است و حضور در جمع آنان و زنده نگهداشتن یاد شهدای عزیز باعث افتخار ماست و همه ما موظف هستیم ضمن دیدار از خانواده های معزز شهدا و جانبازان به عنوان خادمان این عزیزان با تمام توان به ایشان خدمت کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۶۶


ارسال