پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲
در سومین روز از هفته دفاع مقدس مطرح شد؛
معنویت و استقامت رزمندگان در صحنه نبرد دشمن را به زانو در آورد
 
فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر گفت: کشورهای غربی با برنامه ریزی انجام شده بر روی صدام تلاش در جهت تجزیه ایران اسلامی را در سر پروراندند اما با مقاومت ملت ایران هدف آنان با شکست مواجه شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس پاسداران و بسیجیان خواهر و برادر شهرستان ایرانشهر در نماز جمعه شرکت کردند.

در این مراسم محمد هراتی، فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر امروز در بین نمازگزاران مصلی فاطمه الزهرا(س) این منطقه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس و تسلیت اربعین حسینی بیان کرد: امسال برنامه های دفاع مقدس با شعار ما مقتدریم آغاز شده که در حقیقت این رویداد تاریخی مظهر ایثار، شهادت، استقامت، پایداری و جوانمردی است.

وی افزود: حال باید همگان به این مسئله توجه داشته باشند که چرا جنگ تحمیلی رخ داد و علت آن چه بود که کشوری از همسایگان ما و مسلمان بر علیه مان به پا خیزد و هدفش تصرف خاک ایران و نابودی ملتش باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی آمریکا می دانست که توان مقابله و شکست مردم ایران را ندارد، به این منظور وارد جنگ نظامی شد و دسیسه ها و نقشه هایی پیاده کرد که کشور عراق بر علیه ایران وارد جنگ شود.

وی با بیان این که صدام به رهبری استکبار جهانی یعنی آمریکا برنامه ریزی هایی برای شروع جنگ نظامی کرد، گفت: دشمنان غربی و شرقی و در رأس آن ها آمریکای جنایتکار ترس از این که انقلاب اسلامی تاثیر مثبتی بر روی کشورهای مسلمان بگذارد و دیگر کشورها از انقلاب اسلامی الگو برداری کنند لذا تلاش کردند تا انقلاب نوپای اسلامی را با توطئه های مختلف سرنگون کنند.

فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر خاطرنشان کرد: در برهه ای که جنگ شروع شد حضرت امام خمینی(ره) نقش به سزایی در جهت هدایت رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل داشتند.

این مقام مسئول عنوان کرد: قاطعیت و شجاعت امام راحل در پیشبرد جنگ تحمیلی نقش به سزایی داشت به طوری که وقتی می‌فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود، واقعا رزمندگان لبیک به فرامین ایشان می گفتند و به دنبال انجام کار می رفتند تا به هدف برسند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۸۷


ارسال