پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۲۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان با صرفه جویی بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال توسط اداره ایمنی، ترافیک و حریم راههای این اداره کل در ۶ ماهه نخست سالجاری خط کشی شد.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد ارتقای ایمنی محورها را از اولویت های در استان برشمرد  و افزود: هدف از خط کشی راهها  منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور و همچنین آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان است.

وی ادامه داد: این اداره کل در راستای استفاده بهینه از امکانات و کاهش هزینه ها این میزان از خط کشی محورها را با استفاده از اکیپ امانی و تنها با اعتبار ۶۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اجرایی کرد در حالی که اگر توسط پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی می شد نیاز به ۹۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با عنایت به تلاش‌های فراوان انجام پذیرفته توسط عوامل راهداری استان سعی شده در هیچ یک از محورهای شریانی و اصلی استان مشکلی از بابت خط‌کشی مشاهده نشود.

کرد پاكسازی و زيبا سازی حريم راهها، نصب تابلوهای اطلاعاتی، تقويت علائم افقی وعمودی، بهبود وضعيت حفاظ ها و نگهداری روشنايی محورها را از دیگر وظایف حوزه ایمنی، ترافیک و حریم راهها راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد.

وی افزود: در این راستا در ۶ ماهه نخست سالجاری همکاران ما در اداره ایمنی و ترافیک علاوه بر خط کشی محور ها ساخت ۲۰۰ متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار، نصب تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ علائم اطلاعاتی، ساخت ۱۷۵ عدد پایه های تابلو و چراغ چشمک زن و همچنین اجرا و نصب ۵ کیلومتر گاردریل را انجام داده اند که همه این اقدامات به افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای کمک قابل توجهی خواهد کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۰۱۰


ارسال